liga prvaka

Leo Messi zabio je prvijenac za PSG i srušio Manchester City; domaći poraz Milana i velika sramota Real Madrida

28.09.2021 u 23:32

Odigrane su sve utakmice 2. kola skupine A, B, C i D Lige prvaka. Veliki derbi PSG-a i Manchester Cityja pripao je Parižanima koji su slavili 2:0, a svoj prvi gol u dresu PSG-a zabio je Leo Messi

PSG, prevođen Neymarom, Messijem i Mbappeom, je poveo vrlo rano, već u 8. minuti. Nitko od glavnih zvijezda tada nije bio strijelac, ali je prednost Parižanima donio Gueye.

I nakon toga, gotovo cijelo vrijeme do kraja susreta, pritiskao je i napadao Manchester City, dok je PSG čekao svoju šansu iz kontranapada. Nevjerojatno je što su sve promašivali gostujući igrači koji su po prilikama i igri zaslužili mnogo više od poraza. Najveća šansa je bila ona u prvom dijelu kada je prvo Sterling glavom pogodio okvir gola, a nakon odbijene lopte je Bernardo Silva sam, s pola metra, pogodio također okvir gola...

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +20
PSG - Manchester City, Liga prvaka, 28.9.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Julien Poupart / PA Images / Profimedia

Kako to obično biva, nakon svih propusta Cityja uslijedila je kazna. Kombinirali su Mbappe i Messi, a Argentinac je s vrha šesnaesterca sjajno zabio za 2:0. Bio je to premijerni pogodak Messija za pariški klub.

Club Brugge je u startu bio označen kao autsajder ove skupine A, no nakon dva kola belgijska momčad ima četiri boda. Nakon domaćih 1:1 protiv PSG-a Club Brugge je pobijedio Red Bull Leipzig u gostima 2:1 golovima Vanakena i Ritsa. Inače, Leipzig je poveo golom Nkunku, a hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol je odigrao drugo poluvrijeme za domaćina.

• +9
Red Bull Leipzig - Club Brugge, Liga prvaka, 28.9.2021. Izvor: EPA / Autor: Filip Singer

Uvjerljivo najveće iznenađenje večeri je pobjeda Sheriffa na Santiago Bernabeu protiv madridskog Reala 2:1 u skupini D. Moldavski klub, koji je u kvalifikacijama izbacio hrvatskog prvaka Dinama, do pobjede je došao u 89. minuti golom Thillija.

Da bi večer u Madridu mogla biti čudna nagovijestio je Jakšibajev koji je u 25. minuti doveo goste u vodstvo. Real je napadao, pokušavao i tek u 65. minuti izjednačio kada je Benzema pogodio s bijele točke. Odmah nakon izjednačenja u igru je ušao i kapetan 'vatrenih' Luka Modrić koji je vrlo brzo imao sjajnu šansu, ali je njegov gromoviti udarac uspio tek nokautirati suparničkog vratara.

• +12
Real Madrid - Sheriff, Liga prvaka, 28.9.2021. Izvor: EPA / Autor: JUANJO MARTIN

Nakon dva odigrana kola ovu skupinu gdje su Real, Inter i Šahtar predvodi Sheriff sa svih šest bodova.

U skupini B maksimalnih šest bodova ima jedino Liverpool. Nakon domaćih 3:2 protiv Milana igrači Liverpoola su u 2. kolu, lakše od očekivanog, prošli gostovanje na Dragao stadionu kod Porta gdje su slavili čak 5:1. Salah i Firmino su postigli po dva, a Mane jedan gol, dok je na drugoj strani jedini strijelac bio Taremi.

• +5
Porto - Liverpool, Liga prvaka, 28.9.2021. Izvor: EPA / Autor: JOSE COELHO

Mnogo vatrenije i žešće je bilo u drugom susretu te skupine, na San Siru gdje su igrali Milan i Atletico 1:2. Milan je poveo u 20. minuti, zabio je Rafael Leao, ali samo devet minuta kasnije domaći sastav je ostao s igračem manje zbog drugog žutog kartona Kessieja. Usporedno s njim, u tom je trenutku trener Milana Pioli mijenjao hrvatskog nogometaša Antu Rebića koji je bio u udarnoj postavi Milana.

• +10
AC Milan - Atletico Madrid, Liga prvaka, 28.9.2021. Izvor: EPA / Autor: MATTEO BAZZI

Talijani su čuvali vodstvo sve do 84. minute, ali tada je Griezmann izjednačio, dok je San Siro zanijemio u 97. minuti kada je Luis Suarez zabio iz jedanaesterca za slavlje Madriđana. Hrvatski igrač Šime Vrsaljko prosjedio je na gostujućoj klupi ovaj susret.

• +5
Borussia (D) - Sporting Lisabon, Liga prvaka, 28.9.2021. Izvor: EPA / Autor: Friedemann Vogel

Bez Haalanda dortmundska Borussia je odigrala vrlo neuvjerljivo, ali je ipak golom Malena pobijedila lisabonski Sporting 1:0. U toj skupini C Ajax i Borussia su se izdvojili sa po šest bodova na vrhu. Marin Pongračić nije ulazio u igru za Borussiju.