čudo nad čudima

Apsolutna senzacija u Madridu; moldavski Sheriff je na Santiago Bernabeu pobijedio Real

28.09.2021 u 23:16

Uvjerljivo najveće iznenađenje večeri je 2:1 pobjeda Sheriffa na Santiago Bernabeu protiv madridskog Reala u skupini D. Moldavski klub, koji je u kvalifikacijama izbacio hrvatskog prvaka Dinama, do pobjede je došao u 89. minuti golom Thillija

Sheriff je debitant u Ligi prvaka, završio je izuzetno teškoj grupi s Real Madridom, Interom i Šahtarom, ali nakon prva dva kola ima maksimalan učinak! Prvak Moldavije je u 2. kolu gostovao u Madridu i upisao senzacionalnu pobjedu fantastičnim golom u posljednjim minutama utakmice.

Prvo poluvrijeme je okončano minimalnim vodstvom gostiju nakon što je u 25. minuti poslije lijepe akcije udarcem glavom mrežu Reala zatresao Jakhshibaev.

Drugo poluvrijeme počinje napadima domaćina što je bilo i očekivano. A rezultat na semaforu se promijenio u 65. minuti i to golom iz penala. Nakon VAR provjere belgijski sudac Visser odlučio je da je prekršaj nad Viniciusom dovoljan za najstrožu kaznu, a siguran realizator je bio Benzema.

Poslije toga nizale su se prilike pred gostujućim golom, ali je golman Sheriffa Athanasiadis bio stvarno fantastičan. Zaustavio je nekoliko teških šuteva, a posebno treba istaknuti priliku Luke Modrića iz 75. minute.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +12
Real Madrid - Sheriff, Liga prvaka, 28.9.2021. Izvor: EPA / Autor: JUANJO MARTIN

Kazne za promašaj stigle su u 89. minuti kada gol za pamćenje s ruba kaznenog prostora zabio Thill. Udarac je bio snažan i precizan da Courtois nije mogao ništa.

Pokušao je Real izjednačiti do kraja. Igralo se više od šest minuta sudačke nadoknade, no ipak je ostalo nevjerojatnih 2:1 za Sheriff.

Nakon dva odigrana kola Sheriff je vodeći sa šest bodova, Real Madrid ima tri, a Inter i Shakhtar po bod. U 3. kolu sastaju se Inter i Sheriff te Šahtar i Real Madrid.