novi kiks rimljana

Lazio povezao dva poraza i ispao iz borbe za naslov prvaka; presudio mu je 'davljenik' Lecce

07.07.2020 u 22:37

Nogometaši Leccea izborili su iznimno važna tri boda u borbi za prvoligaški spas nakon što su u prvom susretu 31. kola pobijedili Lazio 2:1

Lazio je sjajno krenuo u utakmicu, poveo je već u petoj minuti golom Felipea Caiceda. No Lecce je uspio okrenuti rezultat usprkos promašenom jedanaestercu.

Izjednačio je Khouma Babacar u 30. minuti, a u posljednjim trenucima prvog dijela domaćin je mogao do vodstva, no Marco Mancosu je zapucao penal. Prebacio je gol...

Ipak, već u drugoj minuti drugog dijela Lecce je stigao do prednosti nakon što je Fabio Lucioni svladao nemoćnog golmana Lazija Thomu Strakoshu.

Do kraja utakmice gosti su pritiskali tražeći izjednačenje, no Brazilac Gabriel je na golu domaćeg sastava radio čuda. U trećoj minuti nadoknade Lazio je ostao s igračem manje nakon što je isključen Patric.

• +6
Lazio - Milan, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: MATTEO BAZZI

Naime, u gužvi u kaznenom prostoru španjolski desni bek Patric je odlučio - ugristi protivnika! Baš po uzoru na Luisa Suareza... Nesretni Donati se odmah požalio i sudac Fabio Marsesca je Patrica počastio izravnim crvenim kartonom.

Lecce je ovom pobjedom napustio zonu ispadanja preskočivši Genou, koja je sada u 'crvenom'. A Lazio? Dva vezana poraza, onaj od Milana i sada od Leccea definitivno su ga izbacila iz utrke za naslov prvaka.