Lampard: Nije mi jasno zašto me trener ignorira!

• Zadnja izmjena 13.12.2011 20:38
  • Objavljeno 13.12.2011 u 20:31
Frank Lampard zabio je Manchester Cityju

Izvor: Pixsell / Autor: Dominc Lipinski/Press Association/PIXSELL

Nogometni Otok slavi nogometaše Chelsea, koji su pobjedom 2:1 protiv Manchester Cityja spasili englesko prvenstvo

Nanijeli su prvi poraz momčadi Roberta Mancinija, koja je tako ostala samo dva boda ispred prvog pratitelja, gradskog rivala Uniteda.

'Ovaj poraz nije ništa promijenio, i dalje smo glavni favoriti za osvajanje naslova', smatra trener Cityja Mancini.

Tijekom i nakon utakmice Talijan je oštro prosvjedovao zbog sudačkih odluka.

'Nismo zaslužili poraz, mislim da je ključna prevaga na Chelseainu stranu bio sudac. Nakon isključenja više nismo mogli držati ritam'.

Mancini je posebno apostrofirao situaciju iz prvog poluvremena kada je Jose Bosingwa u šesnaestercu srušio Davida Silvu.

'Bio je to čisti jedanaesterac, koji su vidjeli baš svi osim onoga koji ga je trebao vidjeti', rekao je Mancini i sarkastično dodao:

'Možda je suca omela jaka kiša'.

Na kraju utakmice došlo je u tunelu do svađe između dviju momčadi, igračima Cityja nije se svidjelo glasno slavlje Chelseainih igrača.

'Ma nije bilo većih problema, pa normalno je da pobjednička momčad slavi nakon utakmice'.

Junak utakmice Frank Lampard, koji je u 82. minuti zabio odlučujući gol iz jedanaesterca, nakon utakmice nije djelovao previše sretno. Dapače, bio je jako ljutit na trenera Andrea Villas-Boasa, koji ga je u igru uveo tek u 73. minuti, umjesto Meirelesa.

'Bio sam sto posto spreman, u odličnoj sam formi i želio sam igrati. Zašto nisam, to pitajte trenera', poručio je Lampard i dodao:

'Villas-Boas nije mi objasnio zašto nisam igrao od prve minute'.

Lampard, inače Chelseain kapetan, ove je sezone od 24 utakmice samo u 16 igrao od početka. A u tri je svih 90 minuta sjedio na klupi.

'Mislim da je to loše, jer najviše dajem kada igram od prve minute. Gol protiv Cityja burno sam proslavio jer je iz mene izašla sva frustracija', iskreno je zaključio Lampard.

Engleski mediji na strani su reprezentativca Lamparda, a Villas-Boasa proglasili su arogantnijom kopijom Mourinha. Istaknuli su i njegovu burnu reakciju pri pobjedonosnom golu.

'Nisam arogantan, pri proslavi nisam želio biti u prvom planu. Igrači su sami pohitali prema klupi', odgovorio je Boas.