NBA DOIGRAVANJE

Lakersi tek jedan korak od velikog finala

29.05.2009 u 10:44

Los Angeles Lakersi su odličnom igrom u zadnjoj četvrtini stigli do pobjede 103:94 nad Denver Nuggetsima u srijedu i tako poveli 3:2 po broju pobjeda u finalu Zapadne serije

Pred prepunim Staples centrom Lakersi su loše počeli utakmicu, dopustivši gostima iz Denvera da diktiraju tempom igre, što je i rezultiralo činjenicom da su Nuggetsi u vodstvu proveli praktički tri četvrtine utakmice. No Lakersi su se probudili kad je to bilo najpotrebnije i na kraju su uspjeli slaviti.

Početak preokreta počeo je na samom kraju treće četvrtine kad su domaćini na krilima Odoma i Bryanta uspjeli doći do izjednačenje (76:76), da bi u uvodnim minutama posljednje četvrtine Lakersi napravili seriju od 11:0, nakon koje se momčad iz Denvera više nije mogla spasiti od poraza.

All-Star branič Kobe Bryant zabio je 22 koševa, a pričuva Lamar Odom je dodao 19 uz 14 skokova. Pau Gasol je ubilježio 'double-double' sa 14 koševa i 10 skokova, a Derek Fisher i Trevor Ariza su svaki ubacili po 12 poena.

Carmelo Anthony je bio najučinkovitiji sa 31 poenom u Denver Nuggetsima.