nba doigravanje

LA Clippersi po prvi put u konferencijskom finalu; za Bojana Bogdanovića gotova NBA sezona, a sada ga čekamo u Splitu

19.06.2021 u 09:12

Los Angeles Clippersi pobijedili su Utah Jazz 131:119 u šestoj polufinalnoj utakmici Zapadne konferencije i ukupnim rezultatom u seriji 4-2 plasirali se u finale konferencije gdje ih čekaju Phoenix Suns, dok su u Istočnoj konferenciji Philadelphia 76ers slavili u Atlanti sa 104:99 i izborili odlučujuću sedmu utakmicu.

Clippersi, koji su u prvom krugu doigravanja eliminirali Dallas, prvi su se put u svojoj 51-godišnjoj povijesti plasirali u polufinale konferencije. Kalifornijska momčad nadoknadila je zaostatak od 25 koševa s početka treće četvrtine iako je igrala bez ozlijeđenog Kawhija Leonarda, ali ju je predvodio Terance Mann koji je zabio 39 koševa. Paul George je dodao 28 koševa, a Reggie Jackson 27 koševa. Ivica Zubac je odigrao 5:51 minutu za Los Angeles upisavši samo jedan blok.

Kod Utaha najučinkovitiji je bio Donovan Mitchell koji je ubacio 39 koševa uz devet skokova i dodavanja, dok su Royce O'Neale i Jordan Clarkson ubacili po 21 svaki. Bojan Bogdanović je u 35:25 minuta na terenu ubacio 14 koševa uz šut iz gre 5/11 (trice 4/8) te četiri skoka.

Kalifornijska momčad će u velikom finalu igrati protiv Phoenixa, a prva je utakmica na rasporedu u ponedjeljak i igra se u Arizoni.

U Istočnoj konferenciji su Philadelphia 76ers izborili sedmu utakmicu nakon što su u šestoj polufinalnoj utakmici u Atlanti svladali Hawkse. Sedma utakmica se igra u ponedjeljak u Philadelphiji. Najzaslužniji za pobjedu Sixersa su Joel Embiid, Tobias Harris i Seth Curry.

Embiid je zabio 22 koša uz 13 skokova, dok su Harris i Curry dodali po 24 poena. Kod Atlante najbolji je bio Trae Young sa 34 ubačaja i 12 asistencija, a Kevin Huerter je dodao 17 poena i 11 skokova.

Pobjednik ove utakmice u finalu Istočne konferencije čeka pobjednika ogleda između Milwaukee Bucksa i Brooklyn Netsa koji su izjednačeni na 3-3 u seriji na četiri pobjede.

NBA doigravanje polufinale:

ISTOČNA KONFERENCIJA

• Atlanta Hawks - Philadelphia 76ers 99:104 (Momčadi su izjednačene u seriji 3-3)

ZAPADNA KONFERENCIJA

• LA Clippers - Utah Jazz 131:119 (Ivica Zubac je odigrao 5:51 minutu za Clipperse, upiao je jedan blok; Bojan Bogdanović odigrao 35:25 za Utah i zabio je 14 koševa i ugrabio četiri skoka) (LA Clippers su se plasirali sa 4-2 u seriji u finale Zapadne konferencije)