SP - VELESLALOM

Kostelić ni blizu medalje, zlato Ligetyju

18.02.2011 u 14:26

Na Svjetskom prvenstvu u skijanju u Garmischu Amerikanac Ted Ligety je stigao do zlata. Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić bio je 13.

Vodeći skijaš Svjetskog kupa Ivica Kostelić nakon brončane medalje u super G-iju nije uspio doći do svoje druge kolajne u njemačkom skijalištu. Iako je hrvatski predstavnik nakon prve vožnje bio na postolju kao treći, u drugom 'laufu' nije pružio jednako dobru utrku te ja na kraju veleslalom zaključio na 13. mjestu.

Svjetski prvak je postao četvrti iz prve vožnje, Ted Ligety, s vremenom 1:08.23, koje je za 1,34 sekunde bilo bolje od Kostelićevog. Srebrom se okitio Francuz Richard Cyprien (+0.08), a bronca je pripala Austrijancu Philippu Schoerghoferu (+0.43).

Prvi nakon prve vožnje i kombinacijski prvak, Norvežanin Aksel Lund Svindal podbacio je u drugoj vožnji te je završio četvrti (+0.49).

Od ostalih hrvatskih skijaša Natko Zrnčić-Dim je bio 38. (+4.92), Sebastian Brigović 47. (+8.16), a Tina Širokog nije bilo u drugoj vožnji, jer nije završio prvi 'lauf'.

U subotu je na rasporedu ženski slalom, a u nedjelju, posljednjeg dana natjecanja u Garmisch-Partenkirchenu, vozi se muški slalom u kojem je Kostelić jedan od glavnih favorita za naslov.