ABA LIGA

Košarkaši Zadra ugodno iznenadili na gostovanju u Beogradu i upisali treću pobjedu sezone u regionalnoj ligi

19.12.2021 u 14:17

Zadar je u nedjelju u utakmici 12. kola košarkaške ABA lige u Beogradu pobijedio Megu sa 72-70 (24-16, 22-16, 11-26, 15-12)

Zadar je dobio i prvu i drugu četvrtinu, no onda domaćini s čak 15 razlike u trećoj četvrtini preokreću rezultat u svoju korist. Na kraju je odlučila zadnja četvrtina u kojoj su Zadrani ipak bili nešto bolji.

Do pobjede ih je vodio Justin Carter sa 25 koševa, osam skokova i pet asistencija, dok je Trevor Thompson ubacio 17 koševa.

Kod Mege najbolji je sa 12 poena bio Boriša Simanić, a po 11 su upisali  Samson Ruzhentsov, Nikola Jović i Dayshon Smith.

Mega je sedma na ljestvici s pet pobjeda i sedam poraza, dok je Zadar 12. i ovo mu je tek treća pobjeda u 12 utakmica.