NEMILOSRDNI DOMAĆINI

Katastrofalan dan za goste u Bundesligi

12.04.2012 u 08:07

Sve utakmice Bundeslige ostale su u sjeni derbija Borussije i Bayerna koji je pripao dortmundskom sastavu. Zanimljivo je istaknuti kako u svim utakmicama 30. kola Bundeslige gosti nisu osvojili niti boda

Najteže je stradao HSV koji je kod Hoffenheima ispraćen s 4-0 pa će navijači kluba iz Hamburga strahovati za ostanak u društvu najboljih do posljednjeg kola. Mirnu završnicu prvenstva svojoj momčadi osigurali su Vestergaard, Salihović, Johnson i Schipplock, a za pogodak posljednjeg asistirao je Boris Vukčević. Kod pobjedničkog sastava cijelu je utakmicu s klupe odgledao Srđan Lakić. U redovima HSV-a čitav je dvoboj odradio Ivo Iličević, a Mladen Petrić je zaigrao u nastavku od 46. minute.

Uvjerljiv je bio i Nürnberg koji je pred vlastitim navijačima torpedirao Schalke s 4-1, dok je s pogotkom manje Bayer u Leverkusenu 'počastio' Kaiserslautern. Bivši trener Hajduka Krasimir Balakov nastavio je niz svog prethodnika tako da je Kaiserslautern sada na 20 susreta bez pobjede u Bundesligi što je 4. najduži negativan niz u povijesti. Za 'apotekare' i dalje zbog ozljede ne nastupa Vedran Ćorluka.

U preostalom ogledu Hannover je na svom terenu dosta lako nadvisio Wolfsburg s 2-0, te tako momčadi Felixa Magatha nakon četiri pobjede nanio drugi uzastopni poraz. Za goste je cijelu utakmicu odradio Mario Mandžukić