Katastrofa u Lilleu: Česi posramili očajno lošu Hrvatsku!

13.09.2015 u 13:42

• +10

EuroBasket 2015, Hrvatska - Češka

Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatska košarkaška reprezentacija doživjela je težak poraz u osmini finala Eurobasketa protiv Češke te se tako oprostila od borbe za medalje, kao vjerojatno i od Olimpijskih igara u Riju...

U nedjelju u Lilleu gledali smo scenarij kojem se nismo nadali. Naši su možda u četvrtak glatko izgubili od Gruzije, no tješili smo se da se ne radi o natjecateljski bitnoj utakmici. Međutim, još gore izdanje Perasovićevih izabranika viđeno je u ključnoj utakmici osmine finala, u kojoj su Česi dominirali od prve do posljednje minute i upisali pretjerano laku pobjedu.

Hrvatska se u nevolji našla već u prvoj četvrtini. Zahvaljujući Veselom i Satoranskom otišli su Česi na prednost 20:13, uz odličnu igru u obrani i veliku efikasnost u napadu. U drugoj dionici igre situacija se znatno pogoršala, hrvatsku reprezentaciju Česi su bušili sa svih strana i otišli na +17 na poluvremenu (48:31).

Treća četvrtina je bila potpuna katastrofa, a Česi su došli gotovo do 30 koševa razlike. Hrvatski košarkaši gubili su lopte, promašivali gotovo sve, bilo je to mučno za gledati. Ipak, u završnici su naši odjednom proigrali, došli u jednom trenutku i na -13 (56:69), ali za potpuni preokret nije bilo vremena pa se naša izabrana vrsta oprostila od borbe za medalju, porazom 59:80.

Najbolji strijelci bili su kod naših Bogdanović s 12 koševa te Ukić i Hezonja s 10, dok je Jan Vesely s 20 predvodio Češku. Kruno Simon ozlijedio je gležanj tijekom treće četvrtine i ostao na 9 postignutih koševa.

Naši također vrlo vjerojatno neće igrati ni na Olimpijskim igrama u Riju, ako ne dobiju pozitivnicu za neki od kvalifikacijskih turnira.

Tako je Hrvatska doživjela još jedan košarkaški neuspjeh i ostaje dvadeset godina bez medalje na velikim natjecanjima. Četvrto mjesto na Eurobasketu prije dvije godine čini se da je tek bila iznimka koja potvrđuje pravilo...