MEĐU OSAM

Karlović i sa samo sedam asova pobjeđuje

10.07.2013 u 20:11

Hrvatski tenisač Ivo Karlović ostvario je i drugu pobjedu nakon gotovo tromjesečne stanke zbog bolesti. Plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u američkom Newportu…

Zagrepčanin je u 2. kolu svladao Kanađanina Vaseka Pospisila sa 6:4, 1:6, 6:3 poslije jednog sata i 40 minuta igre. Ispalio je sedam asova i osvojio 73 posto poena nakon uspješno ubačenog prvog servisa.

S dva brza breaka Karlović je udario temelje za osvajanje prvog seta, tako da ga nije omeo ni gubitak jednog vlastitog servisa. I dok je u prvom setu imao čak 12 prilika za break, u drugom nije dobio nijednu, pa je 23-godišnji Pospisil, 93. igrač svijeta, s dva oduzeta servisa lakoćom došao do izjednačenja. Već u drugom gemu odlučujućeg seta Karlović je, međutim, napravio novi break i sačuvao prednost do kraja.

U četvrtfinalu turnira koji se igra na travnatoj podlozi (nagradni fond 519.775 dolara) naš će tenisač igrati protiv boljeg iz dvoboja između drugog nositelja, Amerikanca Johna Isnera, i Francuza Adriana Mannarina.