SKIJAŠKO TRČANJE

Kalla pobjednica, Nina nije nastupila

15.02.2010 u 20:44

Charlotte Kalla olimpijska je prvakinja u skijaškom trčanju na 10 kilometara. u toj disciplini nije nastupila naša Nina Broznić

Šveđanka Charlotte Kalla osvojila je olimpijsko zlato u skijaškom trčanju na 10 kilometara, a jedina hrvatska predstavnica u skijaškom trčanju Nina Broznić nije nastupila u ovoj disciplini. Srebrno odličje pripalo je Estonki Kristini Smigun-Vaehi, a brončano Norvežanki Marit Bjoergen.

Kalla (22) je vodila od starta do cilja i zasluženo je osvojila zlato, prvo za švedsko žensko skijaško trčanje na 10 kilometara u zadnje 32 godine.

Olimpijska prvakinja iz 2006 estonska veteranka Kristina Smigun-Vaehi zaostala je 6.6 sekundi, a srebrna iz Torina Norvežanka Bjoergen sada je brončana s 16 sekundi zaostatka.

Trostruka svjetska prvakinja i uvjerljivo najbolja po svjetskim ljestvicama u ovoj disciplini Poljakinja Justyna Kowalczyk završila je kao peta.

1. Charlotte Kalla (ŠVE) 24:58,4 minuta