POGLEDAJTE I VI!

Kalinić potpisao i vidio koju će šeprtlju morati zamijeniti!

27.12.2016 u 21:13

U derbiju 21. kola belgijskog nogometnog prvenstva Racing Genk je na Luminus Areni pobijedio Gent 2:0 upisavši prvu pobjedu u posljednjih pet kola.

Oba gola pala su u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Alejandro Pozuelo u 19. minuti, te Nikolaos Karelis u 26. minuti iz kaznenog udarca.

Za domaći sastav je posljednje tri minute zaigrao bivši igrač Hajduka Tino Sven Sušić, a utakmicu je s tribina pratio njegov bivši suigrač iz splitskog kluba Lovre Kalinić koji će karijeru nastaviti u Gentu.

Kalinićev transfer na kraju iznosi 3.1 milijun eura, Hajduku pripada 2.17 milijuna eura u tri rate, a Kalinić bi uz 620.000 eura od transfera, trebao s bonusima zarađivati oko 750.000 eura godišnje. Ugovor s gentom važeći je do 2021. godine.

Kalinić će u novom klubu zamijeniti Šveđanina Jacoba Rinnea koji je bio jedan od glavnih krivaca za prvi pogodak domaćeg sastava.

Racing Genk je usprkos pobjedi ostao na devetom mjestu sa 28 bodova, dok je Gent na sedmoj poziciji sa 32 boda. U vodstvu je Club Brugge sa 43 boda.