HT PRVA LIGA

Kakva utakmica! Sedam pogodaka između 'lokosa' i 'farmaceuta', neki golovi su zaista fantastični

15.04.2018 u 19:03

Kompletirano je 29. kolo Hrvatski Telekom Prve lige, u jedinoj nedjeljnoj utakmici Lokomotiva je u Kranjčevićevoj svladala Slaven Belupo 5:2

'Lokosi' su upisali važan trijumf s kojim su došli u 'mirnije vode' na prvenstvenoj ljestvici. S tri boda preskočili su Slaven Belupo na šestoj poziciji.

Lokomotiva – Slaven Belupo 5:2, 29. kolo 2017./18. (sažetak) Izvor: Društvene mreže

U otvorenoj utakmici na prvi pogodak čekalo se do 26. minute. Krstanović je dao povratnu loptu za Šunjića koji je opalio sa 17 metara, lopta je okrznula nekog od gostujućih braniča, prevarila vratara i završila u mreži za 1:0.

Lokomotiva – Slaven Belupo 1:0, Šunjić 27' Izvor: Društvene mreže

Već u 31. minuti bilo je 2:0. Jedan prizemni ubačaj s lijeve strane sa sedam metara pospremio je raspoloženi Krstanović.

Lokomotiva – Slaven Belupo 2:0, Krstanović 31' Izvor: Društvene mreže

No Slaven je samo minutu kasnije smanjio zaostatak. Farmacueti su se probili po ijevoj strani a glavom je iz dosta teške situacije pogodio Ivanovski.

Lokomotiva – Slaven Belupo 2:1, Ivanovski 32' Izvor: Društvene mreže

Najopasniji Slavenov napadač do drugog pogotka stigao je u 38. minuti. Brezovec je izveo slobodnjak, loptu je netko od 'lokosa' nespretno prebacio na drugu vratnicu,a tamo je bio nemilosrdni Ivanovski za izjednačenje.

Lokomotiva – Slaven Belupo 2:2, Ivanovski 38' Izvor: Društvene mreže

U drugom dijelu tempo je pao, ali i dalje je to bila sadržajna utakmica. Domaćin je do nove prednosti došao u 54. minuti, obrana koprivničkog prvoligaša nije uspjela izbiti loptu, a s ruba kaznenog prostora snažnim udarcem poentirao je Burić.

Lokomotiva – Slaven Belupo 3:2, Burić 54' Izvor: Društvene mreže

Pitanje pobjednika definitivno je bilo riješeno u 84. Radonjić je bio autor najljepšeg poteza utakmice. Poslije ubačaja s desne strane volejem je poentirao sa 13-14 metara za 4:2.

Lokomotiva – Slaven Belupo 4:2, Radonjić 84' Izvor: Društvene mreže

Konačnih 5:2 postavio je svoj drugim golom raspoloženi Radonjić. Sve je napravio sam, primio loptu, oslobodio se čuvara i sa oko 15 metara pogodio pod gredu.

Lokomotiva – Slaven Belupo 5:2, Radonjić 89' Izvor: Društvene mreže
  • +10
Lokomotiva - Slaven Belupo, 29. kolo HT Prve lige, 2017/18. Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic / CROPIX

19.4.Slaven Belupo-Inter Zaprešić
Lokomotiva – Slaven Belupo 5:2, 29. kolo 2017./18. (izjave) Izvor: Društvene mreže