SUDAR U PULI

Kakva drama, Pamić zabio u 90. za treće vodstvo Istre

11.04.2015 u 16:00

U subotu utakmicu 28. kola MAXtv Prve lige na Aldo Drosini igraju Istra 1961 i Hajduk (17 sati, Arenasport3). Tekstualni prijenos pratite na tportalu gdje možete vidjeti golove i ostale najzanimljivije trenutke susreta

Istra 1961Dreven, Pavlović, Gregov, Obšivač, Heister, Pamić, Dinis, Špehar, Tomić, Jo, Radonjić
Hajduk:
Kalinić, Vršajević, Maloča, Milović, Vasilj, Nižić, Mezga, Sušić, Caktaš, Milevski, Maglica

Istra 1961 - Hajduk 3:2

90+2' - kraj
90' - 3:2 - GOOOL - novi pogodak istre, Ranilović je odlično obranio no lopta je otišla na 16 metara gdje ju je iz prve opalio Pamić i pretvorio se u junaka, usput je pocrvenio i Vršajević
88' - 2:2 - GOOOL - ubačaj Vršajevića i Milović puca glavom, a nesigurnom Drevenu lopta ispada iz ruke i odlazi u mrežu
78' - Hajduk u ovim trenucima djeluje izgubljeno, Puljani su krenuli po treći pogodak koji nbi najvjerojatnije sve riješio
74' - 2:1 - G0OOL - Pamić je neobranjivo pogodio s više od 20 metara preko živog zida
71' - Tomić je izvrtio svojeg čuvara i lukavo pucao pod gredu s 15 metara desna iskosa, ali je Ranilović spreman
64' - snažan pokušaj Vukovića s više od 25 metara pored Drevenove desne vratnice
58' - 1:1 - GOOOL - Tukao je Gotal, a Dreven je odbio pred noge Maglici koji se odlično snašao za izjednačenje
51' - 1:0 - GOOOL - Radonjić je s desna iskosa, iz teške situacije, svladao Ranilovića

48' - uzvratio je Sušić, Dreven je odbio loptu, te je uspio doći opet do nje
46' - Radonjić je zamalo glavom iznenadio Ranilovića

45' - kraj prvog dijela
42' - s tribina se čuju uvrede na račun HNS
34' - Milovićev udarac glavom netko je izbio s gol crte, no i da je bio pogodak ne bi bio priznat, jer je dosuđen prekršaj u napadu Hajdukovog stopera
26' - Ranilović je zamijenio ozlijeđenog golmana Kalinića
23' - dobra akcija Hajduka, dva obećavajuća udarca iz blizine blokirali su Istrini igrači
20' - nakon kornera Gregov je ostao sam na negdje 14 metara, ali je njegov volej otišao nebu pod oblake, Istra sve opasnija
19' - Jo je opalio, lopta je u nogu pogodila Špehara, promijenila smjer, ali i otišla preko grede
15' - bomba Caktaša s 12 metara, ali je Dreven fantastično reagirao
14' - Maloča je na 16 metara u glavu napucao Radonjića, a lopta je zatim otišla preko grede, bio bi to stvarno čudan gol da se dogodio
10' - brza kontra domaćina, Radonjić je izbjegao zaleđe, a zatim i istrčalog Kalinića, ali je njegov pokušaj lijevom nogom prema praznim vratima iskosa lijevo bio neprecizan
2' - prva prijetnja, Caktaš iz daljine, Dreven je uz nesigurnost zaustavio loptu
1' - počela je utakmica

-----------------------------------------------------------------------------------

Istra je pobjedom protiv Zagreba privremeno prepustila fenjer Osijeku. Opet nisu krenuli Bog zna kako u utakmicu, no srećom po njih u nastavku su uspjeli s dva pogotka režirati preokret. Protiv Hajduka ove sezone pamte remi i dva poraza. Posljednji put na Drosini je to bila 'egal' utakmica u kojoj je Hajduk imao nešto više sreće, dok je u drugoj Istra mogla puno teže stradati (završilo 5:3 za Hajduk koji je cijelo poluvrijeme bio s igračem manje).

'Ne zavaravaju nas njihovi loši rezultati. Slično je bilo i jesenas, pa su nas ovdje pobijedili. Oni imaju brže i kvalitetnije igrače od nas, što pokazuje i stanje na ljestvici. Imaju kvalitetne igrače koji potezom rješavaju utakmice, ali i mlade i poletne snage', prepun je hvale na račun Splićana domaći trener Pamić.

Kako i gdje gledati MAXtv Prvu ligu?

Sve utakmice MAXtv Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport), a prijenosi će biti dostupni i putem PPV i MAXtv To Go usluge te na pay per view online servisu match.tportal.hr.

Dijelom tako misli, a dijelom vjerojatno i 'pili naopako'. Znao je on Splićanima zagorčati život puno puta, nada se bodovima i danas.

Recept je jasan, neće biti previše nadigravanja. Čvrsto u sredini terena, s puno agresije i kontakt igre.

'Moramo biti maksimalno koncentrirani i strpljivi. Bitno je da ne primimo prvi gol jer će to biti jako teško nadoknaditi', dodaje Pamić za kraj.

Glede sastava upitno je tek hoće li na desnom boku krenuti Pavlović ili Obšivač, a to pak najviše ovisi o tome tko će činiti stoperski par.

Problema s ozljedama nemaju, izvan kadra je tek rezervni vratar Lovrić.

Muke po Hajduku se nastavljaju i dalje. Otkako ih preuzeo iskusni Poklepović imaju najlošiji učinak u cijeloj ligi. Tijekom tjedna su igrali i prvu utakmicu polufinala Kupa, mršavih 1:1 kod kuće sa Splitom nije rezultat koji ih je zadovoljio.

Sve najave današnjih utakmica i prognoza pročitajte na dvoznak.com, adresi za pametno klađenje

Poklepović je očito pogubio kompas u potpunosti pa je iznerviran pitanjima novinara na zadnjoj konferenciji pričao o baušteli, kozama, frizurama, godinama; najmanje o nogometu. Bilo bi suludo bilo što od toga citirati jer ponižava one koji prate nogomet i koji dolaze na te konferencije za medije.

Mi ćemo izdvojiti tek da se u odnosu na zadnju utakmicu ozlijedio lijevi bek Jozinović. Kako igra, teško to može biti veliki hendikep. Ili barem tako smatraju navijači Hajduka nezadovoljni njegovim igrama. Doduše, nije da se njegova konkurencija (Vasilj, Pejić) dosad pokazala puno boljom.

Čini se kako je Špaco odlučio zadržati Nižića u početnom sastavu pa zaigrati na kartu iskustva i čvrstine u sredini terena. U odnosu na Split, najavljen je i Vlašić od prve minute umjesto Caktaša.

Koliko može ovakav Hajduk? Pobijediti Istru može svakako, no puno toga u njihovim redovima ne funkcionira. A, kada je tako onda vam i sreća okrene leđa. Ili kada se to ponavlja više puta, tada možda i nije u pitanju sreća...