18.02.2014 u 23:02

• +3

Bayer Leverkusen - Paris St Germain

Izvor: Guliver/Getty Images / Autor: Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

Nogometaši francuskog prvaka PSG-a uvjerljivom 4:0 pobjedom u Leverkusenu već su u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka praktički riješili pitanje pobjednika...

Očitala je lekciju momčad Laurenta Blanca trenutačno drugoplasiranom sastavu Bundeslige, a uz to je i Bayer osjetio svu moć sjajnog Zlatana Ibrahimovića. Švedski je as postigao dva od četiri pogotka svoje momčadi, a time je došao i do desetog pogotka sezone u Ligi prvaka, čime je postao prvi strijelac prestigavši Cristiana Ronalda.

Već u 3. minuti su poveli gosti. Strijelac je bio Blaise Matuidi, a odlični asistent Talijan Verratti. Do kraja poluvremena se rezultat nije mijenjao, a onda je 'podivljao' Ibrahimović.

U 39. minuti je realizirao jedanaesterac, a tri minute kasnije je sjajno potegnuo sa skoro dvadesetak metara i zakucao loptu za 3-0. Usput je time ubio i valjda posljednju nadu domaćih navijača.

U nastavku je bilo manje uzbuđenja, ali je i sam kraj bio podvučen gostujućim potezima. Cabaye je u 89. minuti još jednom matirao domaćeg vratara Lena i time definitivno zaokružio poniženje Bayera.