PRIMERA DIVISION

Kakav šou Rakitića, Messija i društva; Camp Nou vidio deset golova, gosti poveli, a onda je krenula Barca

02.09.2018 u 20:42

U trećem kolu španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Camp Nou svladala Huescu sa 8:2, a među strijelcima se našao i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić koji je u 52. minuti postigao peti pogodak svoje momčadi u kojoj je ponovno briljirao Leo Messi sa dva pogotka i dvije asistencije.

Huesca je povela već u 3. minuti pogotkom Cucha, ali je u 16. minuti Messi izjednačio, nakon što mu je Rakitić dodao loptu, a Argentinac se provukao kroz obranu gostiju i neobranjivo pogodio suprotan kut. Messi je svoj drugi pogodak postigao u 61. minuti, a asistirao je Rakitiću za njegov pogodak postignut iz poluvoleja te Jordiju Albi u 81. minuti.

Odličnu utakmicu odigrao je i Luis Suarez koji je u 39. minuti postigao svoj prvi gol, a potom je asistirao Dembeleu za pogodak u 48. minuti. U završnici je Urugvajac i sam izborio kazneni udarac, koji je precizno izveo za konačnih 8-2. Jedan od osam Barceloninih pogodaka postigao je gostujući branič Pulido, koji je skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

• +5
La Liga, Huesca - Barcelona Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Barcelona je zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi preuzela vodeće mjesto na ljestvici sa devet bodova i boljom gol-razlikom od drugoplasiranog Real Madrida. Treća je Celta Vigo sa sedam bodova. Posljednja tri mjesta zauzimaju Betis i Leganes s jednim bodom, odnosno Rayo Vallecano koji je bez bodova.

Uoči utakmice, Barcini igrači koji su na Svjetskom prvenstvu ostvarili značajniji uspjeh, navijačima su prezentirali svoje medalje pa su tako pljesak zaradili Thomas Vermaelen (Belgija), Ousmane Dembele, Samuel Umtiti (Francuska) te Ivan Rakitić, koji je pokazao povijesno srebro hrvatske reprezentacije.