SUPER-G

Kakav početak: Ivica osvojio broncu u Garmischu!

09.02.2011 u 11:45

Na nevjerojatno teškoj stazi u Garmischu skijaši su u srijedu krenuli u natjecanje na Svjetskom prvenstvu. Super-G je bio koban za favorite, a Ivica Kostelić odskijao je zaista izvrsno i zaslužio broncu

Hrvatska može početi sa slavljem! Ivica Kostelić okrunio je izvrsnu super-G vožnju u Garmish-Partenkirchenu osvajanjem brončane medalje, porazivši pritom čitav niz specijalista za brze discipline. Organizatori Svjetskog prvenstva pripremili su stazu za super-G tako da su Ted Ligety, Aksel Lund Svindal i još nekolicina skijaških velikana odustajali kao od šale, a ostali favoriti radili su pogreške kakve rijetko vidimo u Svjetskom kupu.

Kako bilo, Ivica je pametno, ali s određenom dozom rizika odskijao utrku i na kraju stigao do trećeg mjesta. Ispred njega plasirali su se zlatni Christof Innerhofer i srebrni Hannes Reichelt, a slabiji od našeg skijaša bili su mnogi velikani: Bode Miller, Dider Cuche, Benji Raich i još niz skijaških brzanaca.

U Garmischu se po prvi put na svjetskim prvenstvima osim medalja dijele i novčane nagrade, a nagradni fond je 105.000 dolara za svaku utrku. Pobjedniku je primalo 42.000 dolara, srebro donosi 26.000 dolara, dok je Ivica za treće mjesto osvojio 15.700 dolara.

Natko Zrnčić-Dim startao je s brojem 40 i uz dosta problema stigao do 26. mjesta sa 4.84 sekunde zaostatka, dok Tin Široki i Dalibor Šamšal nisu završili utrku.

To je Ivičina druga medalja na svjetskim prvenstvima nakon zlata osvojenog u slalomu u St. Moritzu 2003. godine, te osma ukupno za Hrvatsku. Janica Kostelić je osvojila pet zlata - u St. Moritzu 2003. je pobijedila u slalomu i kombinaciji, a dvije godine kasnije u Bormiju u slalomu, spustu i kombinaciji, dok je Natko Zrnčić-Dim prije dvije godine u Val d'Isereu bio treći u superkombinaciji.

U subotu je na rasporedu muški spust, a još uvijek je pitanje hoće li Kostelić nastupiti.