krenuli i turci

Kakav peh za Roberta Prosinečkog i njegov Kayserispor! Četiri minute dijelile ih do senzacionalnog uspjeha

13.06.2020 u 08:54

Nakon tromjesečne pauze uzrokovane pandemijom koronavirusa, u petak je nastavljeno i nogometno prvenstvo u Turskoj, a u petak je na teškom gostovanju bio Robert Prosinečki sa svojim Kayserisporom.

Momčad Roberta Prosinečkog posljednja je na prvenstvenoj tablici, ali od dolaska 'Velikog Žutog' Kayserispor je itekako smanjio zaostatak za konkurentima, tako da se probudila nada da bi se, baš kao i u sezoni 2012/13, pod njegovim vodstvom klub mogao spasiti od ispadanja u niži rang.

Prvo kolo u post-korona sezoni Kayserisporu je donijelo teško gostovanje, kod Fenerbahčea, koji još uvijek lovi mjesto u Europskoj ligi.

I sve je odlično krenulo za goste, jer već od 13. minute imali su igrača više nakon isključenja Tufana.

Golova do kraja prvog dijela nije bilo, a onda je Ganac Bernard Mensah u 59. minuti pogodio za 0:1.

I dok su gosti već polako počeli razmišljati o tri boda i bijegu s dna tablice, u zadnjih četiri minute dogodio se potpuni preokret. Prvo je Kosovar Vedat Muriqi u 87. minuti realizirao penal, a samo minutu kasnije Brazilac Luiz Gustavo zabio je za potpuni preokret i pobjedu Fenerbahčea 2:1.