serie a

Juventus u izravnom dvoboju za Ligu prvaka bolji od Napolija, nova pobjeda Intera koji je sve bliže naslovu prvaka

  • Autor: Ivan Žurić/Hina
  • Zadnja izmjena 07.04.2021 21:21
  • Objavljeno 07.04.2021 u 21:21
tportal

Izvor: EPA / Autor: ALESSANDRO DI MARCO

U susretu 28. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru pobijedio Sassuolo 2:1 povećavši prednost pred Milanom na velikih 11 bodova. U drugom susretu večeri, odgođenom dvoboju 3. kola, Juventus je u Torinu pobijedio Napoli 2:1 pa se 'stara dama' probila na treće mjesto

Inter je poveo u 10. minuti golom Romelua Lukakua, a u 67. minuti je Lautaro Martinez zabio za 2:0. Pet minuta prije kraja Hamed Traore je smanjio na 2:1.

Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović nije nastupio zbog žutih kartona, dok Ivan Perišić ima problema s ozljedom mišića.

U drugom susretu večeri Juventus je identičnim rezultatom porazio Napoli.

Cristiano Ronaldo je zabio za 1:0 u 13. minuti, a na 2:0 je povisio Paulo Dybala u 73. minuti u svom prvom nastupu nakon skoro tri mjeseca. U sudačkoj nadoknadi Lorenzo Insigne je smanjio iz penala.

Na ljestvici vodi Inter sa 71 bodom, Milan ima 60, a Juventus 59 bodova. Slijede Atalanta s 58, a Napoli s 56 bodova.

Italija 1. liga

Juventus-Napoli2:1
Inter Milano-Sassuolo2:1
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Inter Milano28215268
2.Milan29186560
3.Atalanta29177558
4.Juventus28168456
5.Napoli28182856
6.Lazio28164852
7.Roma29156851
8.Verona291181041
9.Sassuolo281010840
10.Sampdoria291061336
11.Bologna29971334
12.Udinese29891233
13.Genoa297111132
14.Fiorentina29791330
15.Benevento29791330
16.Spezia29781429
17.Torino284121224
18.Cagliari29571722
19.Parma293111520
20.Crotone29432215

Sljedeće utakmice

10.4.Spezia-Crotone
10.4.Parma-Milan
10.4.Udinese-Torino
11.4.Inter Milano-Cagliari
11.4.Verona-Lazio
11.4.Juventus-Genoa
11.4.Sampdoria-Napoli
11.4.Roma-Bologna
11.4.Fiorentina-Atalanta
12.4.Benevento-Sassuolo