• Zadnja izmjena 29.07.2009 19:05
  • Objavljeno 29.07.2009 u 18:35
Duje Draganja

Izvor: Cropix / Autor: CROPIX / Drago Sopta

Hrvatska plivačica Sanja Jovanović nije se uspjela plasirati u finale utrke na 50 metara leđno na SP-u u Rimu. Nažalost, ni Duje Draganja nije uspio ući u finale utrke na 100 m slobodno. Draganja je imao 15. vrijeme u polufinalu

Jovanović je u polufinalu s vremenom 28.19 sekundi zauzela 14. mjesto, a za finale je trebalo plivati 27.70. Jovanović je u polufinalu ostvarila devet stotinki bolje vrijeme od onoga koje je plivala u kvalifikacijama ujutro, ali je i dalje bila slabija od svog hrvatskog rekorda - 28.05.

Inače, Jovanović je plivala u prvoj polufinalnoj utrci u kojoj je najbrža bila Njemica Daniela Samulski s vremenom 27.39, koji je u tom trenutku bio novi svjetski rekord. No, samo nekoliko minuta kasnije u drugom polufinalu Ruskinja Anastazija Zujeva je plivala 27.38 i preotela svjetski rekord.

Do ovih polufinalnih utrka rekorderka je bila Samulski s vremenom 27.61 postavljenim prije mjesec dana na prvenstvu Njemačke u Berlinu.

16. Elena Gemo (Ita) 28.32ttt

Draganja je u polufinalu plivao 48.25 sekundi, što je za sedam stotinki slabije od njegovog hrvatskog rekorda kojega je ostvario u jutarnjim kvalifikacijama, te je zauzeo 15. mjesto u polufinalu. Posljednje, osmo mjesto koje vodi u finale zauzeo je Francuz Frederick Bousquet koji je plivao 47.98 sekundi.

Najbrži u polufinalu bio je drugi Francuz Alain Bernard sa 47.27.

Naš je plivač sjajno startao, na okretu na 50 metara je vodio, a to je vodstvo držao sve do 20-ak metara prije ulaska u cilj. Nažalost, uslijedio je dramatičan pad brzine i Draganja je na koncu bio posljednji, osmi u svojoj polufinalnoj skupini.

Drugi hrvatski predstavnik na 100 m slobodno Aleksej Puninski bio je tek 30. u kvalifikacijama (49.08) i nije ušao u polufinale.