engleska liga

Još jedan obračun Jürgena Kloppa i Josea Mourinha; 'redsi' su ponovno bili bolji od neuvjerljivih 'spursa'

28.01.2021 u 23:44

Nogometaši Liverpoola prekinuli su niz neuspjeha u engleskom prvenstvu i pobjedom 3:1 na gostovanju kod Tottenhama zadržali izglede za obranu naslova prvaka...

U vrlo sadržajnoj utakmici viđena su četiri gola, a još dva su opravdano poništena uz asistenciju VAR-a. Novi obračun Josea Mourinha i Jürgena Kloppa nije razočarao, a njemački je trener nakon 90 minuta igre imao puno više razloga za zadovoljstvo.

Liverpool je do vodstva stigao u posljednjim sekundama prvog poluvremena, kad je na asistenciju Manea loptu u mrežu poslao Firmino. Za Tottenham je, istina, već u trećoj minuti Son postigao gol, ali je poništen zbog zaleđa u začetku akcije.

Liverpool je već u drugoj minuti drugog poluvremena udvostručio prednost, a strijelac je bio Alexander-Arnold koji je odbijenu loptu silovito poslao u mrežu nakon što je Lloris obranio udarac Manea.

Tottenham je samo dvije minute poslije smanjio zaostatak, a snažnim i preciznim udarcem s 18 metara svoj prvi gol u dresu Spursa postigao je danski internacionalac Hojbjerg.

U 56. minuti Mohamedu Salahu je nakon provjere VAR-a poništen gol, jer je u začetku akcije Firmino igrao rukom. No, u 65. minuti momčad Jürgena Kloppa došla je do gola za konačnih 3:1, a strijelac je bio Sadio Mane.

Liverpool je tako prekinuo niz od pet prvenstvenih utakmica bez pobjede i četiri u kojima Kloppovi izabranici nisu uspjeli postići gol. S 37 bodova aktualni prvaci su na četvrtom mjestu i ponovno u igri za obranu naslova. Vodeći Manchester City ima 41 bod i utakmicu manje. Manchester United je drugi s 40 bodova, a trećeplasirani Leicester ima 39. Tottenham je na šestom mjestu s 33 boda.