cedevita u finalu

Jacob Pullen tricom s osam metara i dvije sekunde prije kraja šokirao Zadrane

18.05.2019 u 21:16

Košarkaši Cedevite plasirali su se u finale doigravanja prvenstva Hrvatske zahvaljujući dramatičnoj 72-71 (13-20, 17-17, 23-18, 19-16) gostujućoj pobjedi protiv Zadra u odlučujućoj petoj utakmici polufinala.

Junak Cedevite postao je Jacob Pullen koji je pogodio pobjedničku tricu 2.3 sekunde prije kraja.

Zadar je bolje krenuo u susret poveo je sa 10-2, početkom druge četvrtine imao i najvećih 13 poena prednosti (26-13), no Cedevita se postupno vraćala u susret. Na kraju treće četvrtine bilo je samo plus dva za Zadar (55-53), a Cedevita je prvi put povela 2:52 minute prije kraja kada je Murić pogodio tricu za 65-67. Nakon što je Stipanović skokom u napadu i košem pogodio za 65-69 činilo se kako je otpor Zadra slomljen.

Ključni igrači domaćih izgledali su toliko umorno da nisu mogli više pogađati niti slobodna bacanja. Ipak, Dašić je košem i dodatnim slobodnim bacanjem izjednačio na 69-69 1:25 minuta prije isteka vremena, a nakon što oba sastava nisu iskoristila po nekoliko napada, Žorić je 17 sekundi prije kraja dobio dva slobodna bacanja koja je uspio i pogoditi i dovesti Zadar u vodstvo 71-69. U posljednjem napadu Cedevite Cobbs je uposlio Pullena koji je pogodio ključnu tricu s više od osam metara.

Justin Cobbs sa 22 i Andrija Stipanović sa 16 koševa predvodili su Cedevitu, dok su Vladimir Dašić sa 20 ubačaja i Luka Žorić sa 15 poena i 14 skokova bili najbolji kod Zadra.

Cedevita će u finalu igrati protiv Cibone koja je u polufinalu svladala Split sa 3-0.

Finalna serija igrat će se na četiri pobjede, prednost domaćeg terena imat će Cibona, a prva utakmica igrat će se u srijedu.