ŽDRIJEB U PETAK

Izvađene posljednje vize za europsko proljeće

  • Autor: Hina
  • Zadnja izmjena 16.12.2010 23:22
  • Objavljeno 16.12.2010 u 23:14
Atletico Madrid - Bayer L.

Atletico Madrid - Bayer L.

Izvor: Pixsell PXL Agencije / Autor: nordphoto / PIXSELL

Poznati su svi klubovi koji će nastaviti natjecanje u Europskoj ligi. Posljednje tri vize za 'europsko proljeće' dohvatili su Lille, Aris i Anderlecht pa su tako poznata imena 32 kluba koji će se u petak naći u ždrijebu parova 16-ine finala najmasovnijeg europskog natjecanja

Drugi krug Europske lige i prije današnjih utakmica izborili su PAOK, Sevilla, Napoli, Villarreal, Dynamo Kijev, Sparta Prag, PSG, Liverpool, Bešiktaš, BATE Borisov, moskovski CSKA, Zenit, Stuttgart, Young Boys, PSV Eindhoven, Metalist Harkov, Porto, Manchester City, Lech Poznan, Bayer Leverkusen i Sporting.

U 16-ini finala Europske lige igrat će i osam klubova koji su osvojili treće mjestu u skupinama Lige prvaka, a to su Twente, Benfica, Rangers, Rubin, Sparta Moskva, Basel, Ajax i Braga.
Dvanaest pobjednika skupina, te najbolja četiri trećeplasirana sastava iz Lige prvaka (Spartak, Braga, Ajax, Twente) bit će nositelji.

Ždrijeb parova 16-ine finala Europske lige je u petak, 17. prosinca u Nyonu. Istog dana obavit će se i ždrijeb osmine finala. Susreti 16-ine finala Europske lige na rasporedu su 17. veljače, a uzvrati su sedam dana kasnije.

NOSITELJI:
Zenit (Rus)
PSV (Niz)
Sporting (Por)
Manchester City (Eng)
Bayer Leverkusen (Njem)
Stuttgart (Njem)
Porto (Por)
Liverpool (Eng)
PSG (Fra)
CSKA Moskva (Rus)
Villarreal (Špa)
Dynamo Kijev (Ukr)
Spartak (Rus)
Braga (Por)
Ajax (Niz)
Twente (Niz)

NENOSITELJI:
Anderlecht (Bel)
Metalist (Ukr)
Lille (Fra)
Aris (Grč)
Lech Poznan (Polj)
Bešiktaš (Tur)
Sevilla (Špa)
Napoli (Ita)
PAOK (Grč)
Young Boys (Švi)
BATE Borisov (Blr)
Sparta Prag (Češ)

Rezultati i poredak:

SKUPINA A

RB Salzburg - Lech Poznan 0:1 (Štilić 31)
Juventus - Manchester City 1:1 (Giannetti 43 / Jo 77)

LJESTVICA:

1. Manchester City 6 3 2 1 11:6 11
2. Lech Poznan 6 3 2 1 11:8 11
3. Juventus 6 0 6 0 7:7 6
4. RB Salzburg 6 0 2 4 1:9 2

SKUPINA B

Aris - Rosenborg 2:0 (Cezarek 45+1, Faty 90+1)
Bayer Leverkusen - Atletico Madrid 1:1 (Helmes 69 / Merida 72)

LJESTVICA:

1. Bayer Leverkusen 6 3 3 0 8:2 12
2. Aris 6 3 1 2 5:6 10
3. Atletico Madrid 6 2 2 2 9:7 8
4. Rosenborg 6 1 0 5 3:13 3

SKUPINA C

Levski - Sporting 1:0 (Mladenov 45)
Lille - Gent 2:0 (Obraniak 31, Frau 56, Sow 88)

LJESTVICA:

1. Sporting 6 4 0 2 14:6 12
2. Lille 6 2 2 2 8:6 8
3. Gent 6 2 1 3 8:13 7
4. Levski 6 2 1 3 6:11 7

REZULTATI:

Anderlecht - HAJDUK 2:0 (De Sutter 12, Suarez 41).
AEK - Zenit 0:3 (Buharov 44, Rosina 67, Denisov 88)

LJESTVICA:

1. Zenit 6 6 0 0 18:6 18
2. Anderlecht 6 2 1 3 8:8 7
3. AEK 6 2 1 3 9:13 7
4. Hajduk 6 1 0 5 5:13 3

SKUPINA H

Getafe - Young Boys 1:0 (Sardinero 15)
Stuttgart - Odense 5:1 (Gebhart 20, Hoegh 48, Gentner 65, Pogrebnjak 70, Marica 90 / Utaka 72)

LJESTVICA:

1. Stuttgart 6 5 0 1 16:6 15
2. Young Boys 6 3 0 3 10:10 9
3. Getafe 6 2 1 3 4:8 7
4. Odense 6 1 1 4 8:14 4

SKUPINA I

Debrecen - Sampdoria 2:0 (Kabat 48, 86)
PSV - Metalist 0:0

LJESTVICA:

1. PSV 6 4 2 0 10:3 14
2. Metalist 6 3 2 1 9:4 11
3. Sampdoria 6 1 2 3 4:7 5
4. Debrecen 6 1 0 5 4:13 3

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!

Napiši ovdje što ti misliš o ovoj temi