SIGURNO ZNA ŠTO GOVORI

Izjava španjolskog kapetana 'bode u srce'; vjerujemo da je bio iskren

17.01.2024 u 07:49

Španjolski vaterpolisti pobijedili su 11:10 u finalu Eura u Zagrebu reprezentaciju Hrvatske te prvi put osvojili kontinentalno zlato

Dok su naši vaterpolisti tugovali, Španjolci su slavili. Osvojili su europsko zlato i osigurali izravan plasman na Olimpijske igre u Parizu.

Nakon straha u većem dijelu utakmice, odnosno u periodu u kojem su lovili zaostatak za Hrvatskom, izjava kapetana Furije Felipea Perronea vrlo je realna.

Naime na konstataciju novinara Sportskih novosti da je medalja zaslužena, Perrone je priznao.

'Mislim da nismo najbolji u Europi. Nismo najbolji na ovom turniru. Iskreno, mislim da Hrvatska igra bolje od nas, ali znam taj osjećaj. Mi smo ranije znali gubiti neka finala u kojima smo igrali bolje, a sada je ispalo obratno. To je finale. Međutim Hrvatska je igrala izuzetan turnir, svi su vidjeli da su bolji. Ima nešto specijalno kod Hrvatske kada igra doma, ali doista... u prvoj četvrtini su nam dali pet golova! Godine 2018. doma, u Barceloni, izgubili smo finale petercima od Srbije. Dvije godine kasnije, na isti način, ali od Mađara u Budimpešti. Sada smo sretni.'