euforija uoči atletica

Izjava predsjednika Barcelone Joana Laporte koja je odjeknula; uvjeren je da će biti prvaci, ali nije jasno je li na jedan važan detalj namjerno zaboravio?

  • Autor: V.R.
  • Zadnja izmjena 03.05.2021 13:28
  • Objavljeno 03.05.2021 u 13:20
tportal

Izvor: EPA / Autor: Alejandro Garcia

Usprkos nekoliko 'kikseva' predsjednik Barcelone Joan Laporta uvjeren je da će na kraju sezone ipak osvojiti titulu prvaka

Završnica sezone u španjolskoj La Ligi prepuna je iznenađenja, a nakon pobjede 3:2 nad Valencijom nogometaši Barcelone napravili su veliku gužva na vrhu ljestvice četiri kola prije kraja.

Naime, Barcelona i Real Madrid su trenutačno na drugom i trećem mjestu sa po 74 boda, a Atletico Madrid je vodeći sa 76 bodova. Do kraja prvenstva u igri je još ukupno 12 bodova, a možda i najvažnija utakmica sezone – u kojoj će možda biti i riješeno pitanje prvaka - igra se u sljedećem kolu kada Barcelona dočekuje Atletico.

'Uoči utakmice protiv Valencije kazao sam: Ako pobijedimo svih pet utakmica do kraja sezone onda smo sigurno prvaci. E, ada više nije pet nego četiri utakmice do kraja… Iskreno, uvjeren sam da ćemo na kraju biti prvi', izjavio je predsjednik Barcelone Joan Laporta.

No, u cijeloj priči treba reći kako bi u slučaju da Barcelona i Real Madrid imaju jednak broj bodova odlučivali međusobni susretni, a tu je momčad Zinedinea Zidanea u prednosti jer ima bolji međusobni omjer.

Dakle, Laporta se ipak malo preračunao jer matematika i kombinacije ipak sugeriraju kako Barci ne bi pomogle sve pobjede do kraja sezone. Tko zna, možda je na taj važan detalj namjerno zaboravio. Ipak se nešto se pita i Real Madrid…

Valencia otpustila trenera

Tijekom dana objavljeno je kako je Valencia otpustila  trenera Javija Graciju dan nakon 2:3 poraza od Barcelone u 34. kolu Primere nakon kojega je momčad ostala na 14. mjestu ljestvice sa samo šest bodova iznad zone ispadanja.

Umjesto Gracije, koji je momčad preuzeo krajem prošle sezone, u posljednja četiri kola vršitelj dužnosti trenera bit će Voro. Radi se o dugogodišnjem zaposleniku kluba kojemu će ovo biti sedmi put kako privremeno sjedan na klupu (Hina).

Španjolska 1. liga

Valladolid-Betis1:1
Villarreal-Getafe1:0
Granada-Cadiz0:1
Valencia-Barcelona2:3
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Atletico Madrid34237476
2.Barcelona34235674
3.Real Madrid34228474
4.Sevilla33224770
5.Real Sociedad341411953
6.Villarreal341313852
7.Betis341491151
8.Granada341361545
9.Celta Vigo3411111244
10.Athletic Bilbao3310121142
11.Osasuna3410101440
12.Cadiz3410101440
13.Levante349111438
14.Valencia348121436
15.Getafe348101634
16.Valladolid345161331
17.Alaves347101731
18.Huesca346121630
19.Elche346121630
20.Eibar345111826

Sljedeće utakmice

3.5.Sevilla-Athletic Bilbao
7.5.Real Sociedad-Elche
8.5.Alaves-Levante
8.5.Barcelona-Atletico Madrid
8.5.Cadiz-Huesca
8.5.Athletic Bilbao-Osasuna
9.5.Getafe-Eibar
9.5.Valencia-Valladolid
9.5.Villarreal-Celta Vigo
9.5.Real Madrid-Sevilla

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!