TEŠKO OBJAŠNJIVO

Izbornik Tucak i vaterpolisti nakon neshvatljivog poraza: Ne znam što bi pametno rekao

12.03.2023 u 12:44

Hrvatska vaterpolska reprezentacija izgubila je u 3. kolu kvalifikacija Svjetskog kupa u Zagrebu od Italije s 13-14 (4-2, 4-4, 4-1, 1-7), a izbornik Ivica Tucak i igrači nisu mogli objasniti kako su ispustili ogromnu prednost

Izabranici Ivice Tucka izgubili su na nevjerojatan način od Italije jer su osam minuta prije kraja vodili s čak pet golova razlike, a onda je uslijedila zadnja četvrtina, vjerojatno najgora u povijesti naše vaterpolske reprezentacije.

Ivica Tucak, hrvatski izbornik: 'Iz ovakvih se situacija sigurno trebaju izvlačiti pouke. Nije lijepo izgubiti, pogotovo kada ovako dominirate tri četvrtine, a onda u zadnjoj ‘izgubite glavu’. Prvenstveno se mi nismo snašli. Dugi je razlog, to mi se čini, stvarno moram pogledati još, ali mislim da je došlo do promjene kriterija suđenja. Ne kažem da smo oštećeni, to ne, to nisam rekao. Sami smo si dopustili neke golove. Rekao sam dečkima između treće i četvrte četvrtine da ne smijemo stati, da igramo kao da je 0:0. Ovo je dobra pouka. Naša je momčad ujedno i dalje u stvaranju, nemojmo niti to zaboraviti. Iz ovog moramo izvući pouke.'

• +21
Hrvatska - Italija, Svjetski kup u vaterpolu 2023. Izvor: Cropix / Autor: Davor Pongracic

Andrija Bašić: 'Stvarno ne znam što bi pametno rekao. Tri četvrtine kontroliramo utakmicu, sve je u redu. Pod kontrolom su bili i obrana, napad, tranzicija, a u zadnjoj četvrtini totalno ‘zamračenje’. Ne znam što bi rekao. Ušli su Talijani u neki ‘luđački’ presing sa stavom da idu na sve ili ništa. Na brzinu su nam dali neke golove, unijeli nervozu u naše redove. Teško mi je pojasniti ovo. Bit će vremena za analizu.'

Marko Žuvela: 'Ovako vruće glave ne bi znao reći što se dogodilo. Nakon našeg vodstva 5 razlike, u zadnjoj smo četvrtini prestali igrati napad, u obrani smo griješili na sve one načine na koje ranije nismo. Čestitam suigračima na odličnoj borbi, ali i Talijanima što su se uspjeli vratiti nakon tolikog zaostatka. To stvarno nije lagano.'