TROBOJ ZA VELIKI GLOBUS

Ivici dva boda, Feuzu pobjeda i priključak

11.02.2012 u 11:16

Pobjedom na spustaškoj utrci Svjetskog kupa za skijaše u Sočiju, devetoj od 11 ovosezonskih u toj disciplini, Švicarac Beat Feuz približio se Ivici Kosteliću na samo 50 bodova u borbi za veliki kristalni globus...

Slavio je na svoj 25. rođendan Feuz svladavši 3,5 kilometra dugu stazu za dvije minute i 14,10 sekundi. Rezultat karijere i prvo postolje u Svjetskom kupu drugim je mjestom ostvario njegov kanadski vršnjak Benjamin Thomsen koji je zaostao 27 stotinki, dok je Francuz Adrien Theux završio treći sa 59 stotinki sporijim vremenom od pobjednika.

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je 29. mjesto osvojivši dva boda. Zaostao je ovaj put 2,67 sekundi.

Njegova se prednost pred Feuzom u ukupnom redoslijedu time istopila na svega 50 bodova. Morat će branitelj naslova ukupnog pobjednika i aktualni vodeći skijaš Svjetskog kupa u sutrašnjoj (nedjelja) superkombinaciji svakako tražiti pobjedu i pokušati Švicarcu, inače jako dobrom kombinacijskom skijašu, odmaći što više.

Feuzu je to treća spustaška pobjeda u karijeri, a druga ove sezone. Ima još jednu superveleslalomsku, također ove sezone.

U ukupnom poretku spustaša dvije utrke prije kraja unutar samo 37 bodova razlike tri su skijaša: vodeći Didier Cuche, drugoplasirani Klau Kröll i Feuz na trećem mjestu.

U Sočiju su u petak nastupila još dvojica hrvatskih reprezentativaca. Natko Zrnčić-Dim zauzeo je 42. mjesto, a Tin Široki pretposljednje, 46.

Do kraja sezone spustaši će se još natjecati u Kvitfjellu i Schladmingu. U Sočiju su nastupili jedini put prije no što taj ruski grad dočeka olimpijce na Zimskim igrama 2014. godine.