U Kitzbühelu je na rasporedu superveleslalom u kojem nastupa trenutno vodeći skijaš svijeta Ivica Kostelić. Novim bodovima na legendarnom Streifu Ivica bi napravio novi korak prema Velikom kristalnog globusu

Najbolji svjetski skijaši trenutno se nalaze u Kitzbühelu gdje će se ovog vikenda voziti tri discipline. Petak je rezerviran za superveleslalom, subota za spust, a nedjelja za slalom. Najbolji hrvatski skijaš je na austrijskom skijalištu skijao triput, lani je bio 16., godinu prije toga 20., a 2008. godine završio je 22.

Bravo za Natka, plasirao se na 33. mjesto
Uskoro će na stazu i Natko Zrnčić-Dim
Još je ostalo 12 skijaša do kraja utrke i da Ivica i službeno bude proglašen pobjednikom utrke!
Do kraja utrke na stazu će još izaći dva hrvatska skijaša, prvo sa startnim brojem 55 će krenuti Zrnčić-Dim, te kao 62. Tin Široki.
Ima još dosta vozača do kraja utrke, no teško da bi itko mogao skinuti Ivicu s trona, mada se nikad ne zna
Smiješi se prva super G pobjeda za Ivicu, ali i novih 100 bodova i povećanje vodstva u ukupnom poretku
Didier Cuche koji je prošle sezone slavio u Kitzbühlu završio je na četvrtom mjestu
Najveći konkurent Ivici Kosteliću u borbi za Veliki globus, Svindal plasirao se na treće mjesto! Što znači da će Ivica povećati vodstvo u svjetskom kupu!
Raich je ispao, ali skoro je teško stradao, ali na svu sreću se izvukao i ostao na skijama
U startnoj kućici nema još puno skijaša koji bi mogli ugroziti Ivicu.
Prvi u poretku veleslaloma Austrijanac Walchhofer na dva prolaza je bio slabiji od Ivice i onda promašio vrata!
Švicarac Janka također se plasirao iza Ivice i sad drži tek 14. mjesto.
Drugoplasirani u ukupnom poretku superveleslaloma Austrijanac Streitberger se također plasirao iza Ivice, što je samo dokaz koliko je hrvatski skijaš briljantno odvozio utrku.
Ivica je i dalje prvi. Sada je stazom prošao Scheiber koji je zaostao više od sekunde. Trenutno su Streif prošla 12 skijaša.
Poslije sedam skijaša Ivica i dalje drži uvjerljivo prvo mjesto ispred Baumanna.
Najveći konkurenti Ivici Kosteliću startat će malo kasnije, Walchoffer s brojem 17, Raich 20, Svindal 21 te Zurbriggen s brojem 29.
Prvi pravi ispit za Ivičino vrijeme bio je nastup Austrijanca Klausa Kroella koji je vrlo dobar spustaš, no pred sam cilj je odustao.
Baumann nije srušio Ivicu s prvog mjesta, jer je zaostao 78 stotinki za hrvatskim skijašem.
Ivica je izvrsno prošao stazu, u jednom je trenuku imao brzinu preko 110 kilometara. Na kraju je završio na prvom mjesto sa sekundom i 10 stotinki ispred Bertranda!

Slovenac Šporn je odvozio slabije od Bertranda, a sada slijedi Ivica Kostelić.
Prvi je iz startne kučice krenuo Francuz Bertrand koji je stazu odvozio u vremenu 1:18.43.

Prvi skijaš svijeta Ivica Kostelić u Kitzbühelu ima priliku osvojiti nove bodove u svjetskom kupu i tako zadržati prvo mjesto u ukupnom poretku.

Superveleslalomsku utrku otvara Francuz Yannick Bertrand, dok će Ivica startati kao treći skijaš.