POBJEDA puljana

Istra u zadnjem kolu protiv Rudeša probudila nadu navijača u opstanak u HT Prvoj ligi

24.05.2019 u 19:48

U posljednjem kolu HT Prve lige nogometaši Istre pobjedom 2:0 ispratili su među drugoligaše Rudeš, a sami će morati u dodatne kvalifikacije protiv Šibenika...

Istra je ovog petka prekinula svoju crnu seriju od četiri poraza u nizu i tako probudila nadu svojih navijača da bi ipak mogla izboriti opstanak u HT Prvoj ligi, u dodatnim kvalifikacijama protiv Šibenika koje počinju sljedećeg vikenda.

• +3
HT Prva liga, 36. kolo: Istra - Rudeš Izvor: Pixsell / Autor: Dusko Marusic/PIXSELL

U dvoboju protiv Rudeša na svom stadionu u Puli Istra je imala mnogo prilika za pogodak i na kraju je zasluženo trijumfirala.

Prvo poluvrijeme obilježio je Josip Čondrić odličnom obranom u 14. minuti, dok je na drugoj strani u 44. minuti Laukžemis bio najbliži pogotku, no njegov udarac prošao je malo pokraj vratnice.

U drugom dijelu u 60. minuti Joao Eric iz slobodnjaka umalo je zabio za Rudeš, no Čondrić je izvadio loptu ispod grede. Tri minute kasnije Istra je došla na svoje. Rodriguez je pucao s dvadesetak metara, Picak odbio loptu, a na pravom mjestu bio je Dani Iglesias koji je odbijenu loptu pospremio u mrežu. Bio mu je to tek prvi gol u sezoni u 20. utakmici za Istru.

U sudačkoj nadoknadi Markus Pavić je na asistenciju Miereza postavio konačnih 2:0.

Ivkovićev Rudeš morao se pomiriti s porazom pa je ostao na 14 osvojenih bodova ove sezone i ispada u drugu ligu s jednim od slabijih učinaka u povijesti HT Prve lige, no imao je tek dva boda nakon prvog dijela prvenstva pa možemo reći da je prijetila i veća katastrofa.

Istra regularni dio sezone završava s 25 osvojenih bodova, a čeka je dodatni posao protiv Šibenika kojeg tek treba obaviti...