HT PRVA liga - 30. kolo

Istra se spasila u 88. minuti i stigla do pobjede koja joj jamči doigravanje

19.04.2019 u 18:32

U prvoj utakmici 30. kola Hrvatski Telekom Prve lige, Istra 1961 je na svom stadionu Aldo Drosini dočekala Osijek, a u jednoj od skromnijih utakmica ove sezone , ali s dramatičnom završnicom Istra 1961 upisala je pobjedu 1:0 te stigla do izuzetno važna tri boda

Iako su obje momčadi imale potrebe za sva tri boda, jer Istra se bori za osiguranje prvoligaškog mjesta, a Osijek za poziciju koja osigurava europske nastupe, na suncem okupanom stadionu u Puli, vidjeli smo vrlo malo. Posebno od domaćina.

Najzaposleniji u prvom poluvremenu bio je sudac Duje Strukan iz Splita, koji je imao dosta posla jer važnost utakmice očito je utjecala na nervozne pa i prežustre startove igrača. Tako je već u prvih 45 minuta podijelio četiri žuta kartona, od čega tri domaćinima.

I jasno, domaći su navijači svaku njegovu odluku doečkali zvižducima.

• +11
NK Istra 1961 - NK Osijek (30. kolo HT Prve lige) Izvor: Cropix / Autor: Marijana Banko / CROPIX

Međutim, u 46. minuti sudac Strukan pokazao je da nema nikakve zle namjere jer da je htio, mogao je dosuditi kazneni udarac nakon što je lopta pogodila Julija Rodrigueza u ruku. Ipak, procijenio je splitski sudac da je ruka ostala u prirodnom položaju te je dopustio da se igra nastavi.

No, nakon tog šoka, Cvitanovićeva momčad se povukla, gosti iz Osijeka posve su kontrolirali igru i u nekoliko navrata zaprijetili Čondriću. Kleinheisler, Žaper, Marić i Guti imali su prigode, no golman Čondrić je ostao nesvladan.

I baš kad se mislilo da će ova blijeda partija završiti bez golova, nakon drugog kornera za domaćine, i ubačaja Ndija, Ramon Mierez zakucao je loptu glavom u mrežu za konačnih 1:0. I veliko slavlje u Puli.

Jer sada od posljednjeplasiranog Rudeša imaju čak 11 bodova više i teško će u preostalih šest kola prokocakti tu prednost. Barem za ulazak u doigravanje za ostanak među prvoligašima.

Ovo je prva Cvitanovićeva pobjeda na klupi Istre, baš kao što je i Skender upisao prvi poraz otkad je na klupi Osijeka zamijenio Zorana Zekića.

Istra 1961Osijek1:0
Slaven BelupoDinamo Zagreb0:1