ht prva liga

Istra se 'prošetala' Kranjčevićevom, s tri gola je torpedirala Rudeš i zabila ga na dno ljestvice

01.10.2018 u 20:39

U posljednjem susretu 9. kola Hrvatski Telekom Prve HNL u Zagrebu su nogometaši pulske Istre 1961 slavili protiv Rudeša 3:0...

Derbi začelja pripao je Istri 1961, koja je svoje šanse u prvom dijelu realizirala za drugu pobjedu u sezoni, dok je Rudeš pokazao neefikasnost zbog čega su zadnji na ljestvici.

Puljani su poveli u 23. minuti kada je kapetan Marin Grujević udarcem iskosa iznenadio vratara Rudeša Picaka.

Izvor: Društvene mreže / Autor: vimeo

Isti igrač je u 42. minuti asistirao Ramonu Mierezu, koji je znalački pogodio glavom. Argentincu je to već šesti gol ove sezone.

Izvor: Društvene mreže / Autor: youtube

U drugoj minuti sudačke nadoknade Kalik je srušio Rodrigueza, a Ganac Regan Obeng je bio precizan iz kaznenog udarca za konačnih 3:0.

Vodi Dinamo s 21 bodom, Istra je s osam bodova preskočila Inter na osmom mjestu, a Rudeš je zadnji sa svega dva boda.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

Pred 150 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Križarić iz Čakovca.

Strijelci: 0:1 Grujević (23), 0:2 Mierez (42), 0:3 Obeng (90+3pen)

Crveni karton: Obanor (Rudeš,86)