REMI U PULI

Istra s bijele točke izvukla bod protiv RNK Splita

18.04.2015 u 21:25

U drugom subotnjem ogledu 29. kola MAXtv prve lige Istra 1961 i RNK Split na stadionu Aldo Drosina su podijelili po bod nakon konačnog rezultata 1:1 (0:1)

Oba satava su uoči pulskog ogleda imale ogromne motive za upisati sva tri boda. Domaći Puležani s njima bi s eodvojili prema mirnijem dijelu zone koja se bori za ostanak u MAXtv Prvoj ligi, a Split bi pobjedom došao 'za vrat' gradskom rivalu hajduku u borbi za četvrto mjesto koje može donijeti europski plasman u idućoj sezoni. Iako, u tom kontekstu jednako im je važan i međusobni uzvrat u polufinalu kupa iduće srijede...

Splićani su bili bliže trijumfu, pogotovo nakon što je iz prve opasne situacije na dvoboju poveli. Lijepim odmjerenim udarcem u 29. minuti albanski reprezentativac Sokol Cikalleshi doveo je goste u vodstvo i Splićani su zabili i u četvrtom dvoboju u nizu tijekom kojega nisu doživjeli poraz.

Umalo su uspjeli i zadržati prednost, no u 83. minuti riječki arbitar Bebek jedna je kontakt u gostujućem kaznenom prostoru okarakterizirao kao najstrožu kaznu i Dejan Radonjić je rutinski s bijele točke svladao Zagorca i 'potpisao' konačni rezultat.

Radonjić je zabijao u posljednja tri dvoboja, i ukoliko Pamićeva Istra izbori ostanak njegov povratak iz Dinama na posudbu mogao bi se pokazati ključnim trenutkom turbulente sezone kluba s Drosine.

29. kolo nedjeljnim dvobojima zatvaraju Osijek i zadar (17 sati), te Slaven Belupo i Zagreb (19).

Hajduk Rijeka 1:2
Istra 1961 Split 1:1