ht prva liga - 29. kolo

Istra 1961 do važnih bodova a ujedno i 'zacementirala' zaprešićki Inter na dnu tablice

16.06.2020 u 20:59

U derbiju začelja, Istra je pred svojim navijačima upisala važnu pobjedu nad Interom. Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu

U prvoj utakmici u 'post-korona sezoni' pred navijačima, nogometaši Istre 1961 priuštili su svojim 'Demonima' razlog za slavlje.

Uz bolju igru stigli su do pobjede, a što je još važnije za momčad Ivana Preleca, izravnom konkurentu pobjegli su na pet bodova prednosti.

Gol za domaćine već u 6. minuti, nakon kornera kojeg je izveo Blagojević, glavom je zabio Petar Bosančić.

Apsolutno dominaciju domaćini su rezultatski oplemenili tek u 34. minuti, nakon što je Gržan bio precizan s 11 metara.

U sljedećem kolu, Istra bi mogla napraviti još jedan korak prema željenom - ostanku među prvoligašima, jer igrat će protiv još jednog 'davljenika', Varaždina.

No, Varaždinci će biti osokoljeni jer oni su ovog utorka slavili usred Poljuda, pobjedivši Hajduk 3:2.

• +2
Istra 1961 - Inter Zaprešić Izvor: Pixsell / Autor: Srecko Niketic/PIXSELL

Nogomet se vraća na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Najvažnije da se nogomet vraća iako bez gledatelja na stadionima no zato su tu televizijski ekrani. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Dinamo ZagrebSlaven Belupo18:55
OsijekGorica21:05