HAT TRICK MAKEDONCA

Inter u golijadi srušio Zagreb, heroju ligaški vrh!

26.09.2015 u 18:58

Nogometaši zaprešičkog Intera ponovno su se vinuli u gornji dom MAXtv prve lige, a njihov heroj na vrh ljestvice strijelaca

Nogometaši Zagreba uspjeli su u Kupu kod Funtane upisati prvu pobjedu sezone i nadali su se da će im to biti propeler prema biljem dijelu sezone. No, gosti iz zaprešića svladali su ih s 2:3 i produljili njihovu prvenstvenu agoniju.

Zagrebaši nakon 11 odigranih kola imaju samo četiri osvojena boda, i iako nije prošlo niti trećina ligaškog natjecanja na poziciji su s koje se dosta jasno vidi skori drugoligaški status.

S druge strane 'divovi' iz Zaprešića su se proteklog mjeseca borili s padom forme (jedan bod u zadnja tri kola), no u gostima kod pjesnika su pronašli pravu nogometnu melodiju i vratili se u gornji dom prvenstvenog poretka.

Trener Toplak ova tri boda može zahvaliti prvenstveno Makedoncu Iliji Nestorovskom koji je zabio sva tri Interova gola i tako nadmašio dvostrukog strijelca Gabrijela Bobana s druge strane.

U dosadnih prvih pola sata dvoboja ništa nije upućivalo na golijadu, no tada je krenulo. Prvo je Nestorovski u 38. minuti prizemno pogodio suprotan kut, a već tri minute zatim Boban je vratio domaćinima nadu i egal na poluvremenu.

Uslijedilo je još jedno 'zagrijavanje' s obje strane koje je prekinuo Makedonac u 67. minuti. Bočkaj je ukrao loptu i lijepo ubacio, a Nestorovski zabio glavom svoj šesti prvenstveni gol sezone. Nije mu bilo dosta, devet minuta zatim pogodio je i svoj treći večeras, te se sa sedam golova izjednačio s Dinamovim Hodžićem na vrhu ligaške ljestvice strijelaca.

Zagrebu se mora priznati da se nije predao i u 83. minuti Kovačić je sjajno prošao i dao loptu Bobanu koji s lijeve strane lijepo pogađa za 2:3. Uslijedila je opsada gostujućeg gola, no rezultat se nije mijenjao i Inter je proslavio novu vrijednu pobjedu.

Zagrebaši su sada u iznimno teškom položaju. Osim uvjerljivo posljednje pozicije teško da ih veseli i raspored koji ih u iduća dva kola šalje u goste Rijeci i Dinamu... Inter će u idućem kolu dočekati Dinamo u Zaprešiću.

Zagreb - Inter Zaprešić 2:3
Slaven Belupo - Rijeka 19:00