DIVOVI IZA VELIKANA

Inter 'gazi'! Nestorovski srušio Istru i zauzeo ligaški vrh

24.10.2015 u 16:57

U prvom subotnjem dvoboju 14. kola MAXtv Prve lige Inter je uvjerljivo svladao Istru 1961 i bodovno se izjednačio sa Splitom na četvrtom mjestu ligaškog poretka

Nogometaši Intera dočekali su u Zaprešiću Istru 1961 i ispratili je nazad u Pulu s tri gola u mreži. Uvjerljivu 3:0 pobjedu igrači Samira Toplaka ponovno su izborili na krilima svog najboljeg strijelca Ilije Nestorovskog koji je ujedno posato i prvi igrač ove sezone koji je probio barijeru od deset postignutih golova.

Istra je povela već u šestoj minuti, a ime strijelca nije teško pogoditi. Domaćin je izborio udarac iz kuta koji je nakon dodira Nestorovskog završio u mreži i izazvao veliko slavlje u redovima najugodnijeg iznenađenja lige.

Do kraja poluvremena pogodaka više nije bilo, a u nastavku je Internastavio ubojitim ritmom i već nakon 15 minuta otklonio rezultatskedileme iz ovog dvoboja.

U 54. ponovno je pogodio Nestorovski. Njegov deseti gol sezone došao je nakon lijepe lopte s desne strane, minog rješavanja čuvara od strane Makedonca i pogotka u suprotni kut. Čovjek je u velikoj formi i u tom trenutku postao je najbolji strijelac lige s pogotkom više od Dinamovca Hodžića.

Treći pogodak i rješenje dvoboja došlo je nakon još jednog prekida. U 62. minuti Mazalović je iz gužve utrčao u nebranjeni prostor i vješto pogodio mrežu nemoćnog gostujućeg vratara.

Prostora za povratak Istre, iako su dvoboj završili i s igračem više, nije bilo i Inter je proslavio najuvjerljiviju pobjedu sezone koja ih odvodi na peto mjesto. Preskočili su upravo stru koja je sada šesta, a nakon poraza igrači istre su stali ispod tribine sa svojim demonima, saslušali navijački govor i otišli uz obostrani pljesak. Pred njima su dva ogleda (u kupu vani, ap u prvenstvu doma) sa grogiranim Zagrebom u kojem mogu vratiti boju u lice jedinom istarskom prvoligašu.

Inter Zaprešić Istra 1961 3:0
Hajduk Lokomotiva 19:00