14. KOLO PRVE HNL

Inter dobio u Rijeci, Cibalia bolja od 'lokosa'

06.11.2010 u 17:50

Trese li se stolica Nenadu Gračanu nakon novog iznenađujućeg poraza njegove Rijeke na domaćem travnjaku? Zaprešićki Inter s dva pogotka u posljednjih 15-ak minuta osvojio je Kantridu i natjerao čelnike Rijeke na ozbiljno razmišljanje. U preostalim susretima Cibalia i Slaven Belupo ostvarili su pobjede kod kuće, a Varaždinci su podijelili bodove sa Šibenčanima

Iznenađenje 14. kola Prve HNL svakako je pobjeda zaprešićkog Intera na Kantridi, nakon koje bi domaći trener Nenad Gračan lako mogao ostati bez posla. Premda bez Čavala i Vukmana, Rijeka je ipak bila favorit protiv Intera, pogotovo stoga jer su gosti uoči puta na Kvarner izrijekom izjavljivali kako bi im i bod bio veliki poticaj za dalje. Ipak, sve bljeđa Rijeka, koja igrom i rezultatom pada iz kola u kolo, dopustila je suparniku dva pogotka i ubilježila već peti poraz u prvenstvu.

Cibalia je ipak očekivano na svom travnjaku slavila protiv Lokomotive i s nova tri boda zadržala treću poziciju na ljestvici. Više od 1.500 gledatelja vidjelo je prvo dva pogotka u mreži golmana Mitrovića, a zatim i jedan u golu domaće momčadi. Srećom po domaće, Bule je smanjio na 1:2 tek 10-ak minuta prije kraja susreta, pa su se Vinkovčani do posljednjeg sučevog zvižduka spretno obranili i sačuvali pobjedu.

Varaždin i Šibenik odigrali su u baroknom gradu zanimljivu utakmicu s dosta preokreta. Poveli su gosti već nakon 20-ak minuta igre, a do izjednačenja je stiglo tek nakon sat vremena igre. U ludoj završnici domaćini su poveli u 80. minuti preko Škvorca, a tri minute kasnije momčad iz Krešimirova grada spasio je Malčić. Konačnih 2:2 svakako je moglo zadovoljiti oko 1.000 okupljenih gledatelja.

Slaven Belupo stigao je u 14. kolu do svoje šeste pobjede u prvenstvu. Sa 2:1 Koprivničani su na svom travnjaku svladali Istru 1961 i tako si osigurali boravak u gornjem domu prvenstvene ljestvice. Domaćini su golovima Nynkeua i Kokalovića poveli s uvjerljivih 2:0, a na 1:2 smanjio je u 52. minuti Linić.

U ranom popodnevnom terminu Split je kao gost u Zagrebu svladao Hrvatski dragovoljac sa 4:2, a u nedjelju u 16 sati igraju Dinamo i Zadar, te Hajduk i Zagreb.

Rijeka - Inter 0:2 (0:0)
Strijelci: 0:1 Babić (76), 0:2 Abilaliaj (81)
Slaven Belupo - Istra 1961 2:1 (2:0)
Strijelci: 1:0 Nynkeu (11), 2:0 Kokalović (27), 2:1 Linić (52)
Varaždin - Šibenik 2:2 (0:1)
Strijelci: 0:1 Tokić (19), 1:1 Golubar (59), 2:1 Škvorc (80), 2:2 Malčić (83)
Cibalia - Lokomotiva 2:1 (0:0)
Strijelci: 1:0 Jurić (47), 2:0 Bartolović (69), 2:1 Bule (80)