CRNA GORA NEMOĆNA

Hrvatski vaterpolisti u olimpijskom finalu

10.08.2012 u 17:43

Hrvatski vaterpolisti igraju (16.40) polufinale olimpijskog turnira u Londonu. Suparnik je Crna gora, a hoće li 'barakude' izboriti svoje drugo finale u povijesti na Igrama pratite u tekstualnom prijenosu tportala

Šest nastupa i šest pobjeda, to je statistika hrvatskih vaterpolista u Londonu. Na redu su utakmice za medalju, a u polufinalu nas čeka neugodna Crna Gora.

S njima smo igrali 16 puta i nešto smo uspješniji sa osam pobjeda uz šest poraza i dva remija. No jedini puta kada smo se susreli na Olimpijskim igrama Crnogorci su nas svladali. Bilo je to prije četiri godine u Pekingu kada je naš protivnik slavio minimalnom razlikom (7:6).

Posljednja utakmica velikog uloga između ove dvije reprezentacije je odigrana u četvrtfinalu SP-u Šangaju 2011. kada je Hrvatska bila uvjerljiva s 9:6.

Hrvatska: Pavić, Barač, Dobud, Joković, Sukno, Bušlje, Joković, Burić, Buljubašić, Muslim, Hinić, Obradović, Vićan

Crna Gora: Šćepanović, Radović, Zloković, M. Janović, Brguljan, Ivović, Pasković, Petrović, Drašković, N. Janović, Gojković, Jokić, Šefik.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

OVDJE PRATITE TEKSTUALNI PRIJENOS

Hrvatska – Crna Gora 7:5 (3:1, 2:0, 2:2, 0:2)

ČETVRTA ČETVRTINA

8' - kraj
8' - obranaaaaaaaaaaa Pavića, gotovo je to se ne može ispustiti, Hrvatska je u finalu
7' - nismo realizirali igrača više i sada je Dobud isključen
7' - 7:5 - Janović je zabio iz kontre
5' - Pavić izluđuje protivnike, njegova 12 obrana
4' - dugo smo bez gola, srećom ni Crnogorci nsiu precizni
2' - 7:4 - dok nam se  igrač vraćao, Gojković je raspalio i pogodio
1' - nova Pavićeva obrana s igračem manje
1' - nismo realizirali igrača više

TREĆA ČETVRTINA

8' - kraj treće četvrtine
8' - Pavićeva deveta obrana i to s igračem manje, a uskoro odmah i deseta
7' - 7:3 - Burić je izborio, a Sukno realizirao peterac
6' - važna obrana Pavića, Crnogorci gube žive i sada je Janović zaradio isključenje
4' - 6:3 - zakasnili smo s pokrivanjem igrača i Gojković je to iskoristio
3' - nova vrhunska Pavićeva obrana
3' - obostrano isključenje, Petrović i Sukno, Hrvatska ima napad
2' - 6:2 - Bošković je smiren iz peterca
2' - 5:2 - Zloković je iznenadio sve
1' - Crna Gora je osvojila prvi napad

DRUGA ČETVRTINA

8' - kraj drugih osam minuta
8' - 5:1 - Burić je zabio nakon asistencije Buljubašića na dva metra s igračem više
7' - šesta obrana Pavića, C. Gora opet nije uspjela brojačnu nadmoć iskoristiti
6' - 4:1 - izgledalo je kako nećemo realizirati igrača više, ali je Sukno u posljednjim trenucima pogodio
5' - sjajan obrana, u napadu nam ne ide u drugoj četvrtini, ali smo se opet obranili s igračem manje
3' - odlična akcija Crnogoraca, ali je Pavić obranio pokušaj s dva metra
2' - uz malo sreće, obranili smo se s igračem manje
1' - Sukno nam je donio prvi napad te kasnije pogodio vratnicu od bloka

PRVA ČETVRTINA

8' - nova vratnica Crnogoraca, kraj prvih osam minuta
8' - 3:1 - Buljubašić je u zadnji tren s lijevog krila dokse vraćao isključeni Crnogorac
7' - 2:1 - Muslim je zabio sa čuvarom na leđima
6' - jednako dobro smo se obranili s igračem manje
5' - nismo iskoristili igrača više, ali je Joković zatresao vratnicu
3' - 1:1 - dalekometni projektil Bušljea, sjajan pogodak
3' - Bošković je okušao udarac, ali je Ščepanović spreman
2' - Pavić je obranio zicer Janoviću
2' - sreća za Hrvatsku, Brguljan je lob udarcem pogodio gredu
1' - 0:1 - igrač više za Crnogorce i Ivović je izvana probio Pavića, odmah smo i izgubili loptu
1' - Crnogorci su brže plivali, prva lopta i napad pripada njima zahvaljujući Paskoviću