NBA liga

Hrvatski dvojac Bogdanović - Šarić odličan u pobjedama svojih momčadi

23.02.2019 u 08:40

Bojan Bogdanović i Dario Šarić odigrali su ključne uloge u pobjedama svojih momčadi, a Oklahoma City ponudila je još jednu spektakularnu utakmicu, ovoga puta protiv Utah Jazza.

Igrači Indiana Pacersa djelovali su kao da još uvijek uživaju u kratkom godišnjem odmoru uslijed All Star vikenda, u prvom poluvremenu najbolja obrana lige bila je na razini najgore, igrači trenera Natea McMillana nisu mogli obraniti niti 'stolicu'. Kako piše Sportklub.hr, Pelicansi su vodili dvadeset razlike da bi na poluvrijeme ipak otišli s nešto manjom prednošću (71:58). No, u trećoj dionici Pacersi su vidjeli što nudi čovjek koji je momčad pojačao nakon raskida ugovora u New Yorku.

Wes Matthews ove sezone igra već u trećoj momčadi nakon Mavsa i Knicksa, a čini se kako je napokon našao svoje mjesto pod suncem. Postigao je 15 poena u trećoj dionici, ukupno 24 i Indiana je drugo poluvrijeme dominirala slavivši s 58:40. Pacersi su zabilježili sedmu pobjedu u posljednjih osam utakmica.

Bojan Bogdanović proveo je na parketu samo 25 minuta ponajviše zahvaljujući rijetkom problemu s osobnim pogreškama, međutim svejedno je bio vrlo učinkovit s 20 poena (7-14, trica 3-5, sl. bacanja 3-4), pet skokova, dvije asistencije, jednom osvojenom i dvije izgubljene lopte.

Domantas Sabonis pridodao je 18 koševa i 13 skokova. Pelicanse je predvodio Cheick Diallo sa 16 koševa, Anthony Davis ubacio je 15 uz osam skokova igrajući svega dvadeset minuta što bi prema najavama iz New Orleansa trebao ostati standard do kraja sezone.

Karl-Anthony Towns propustio je prvu utakmicu karijere, a zamijenio ga je Taj Gibson tako da su prvi put otkada je stigao u Minneapolis, Dario Šarić i Gibson dijelili mjesto među starterima. Obojica su odigrali odličnu utakmicu protiv Knicksa koji su nastavili s očajnim rezultatima. Minnesota je ostvarila tek devetu gostujuću pobjedu sezone u 21. nastupu, a najefikasniji bio je Derrick Rose s 20 koševa, Gibson je pridodao 19 uz deset uhvaćenih lopti.

Dario Šarić na parketu je proveo 23 minute, upisao je 13 poena (4-7, trica 3-4, sl. bacanja 2-4), sedam skokova, po blokadu i osvojenu, odnosno dvije izgubljene lopte. Dotson i Trier predvodili su Knickse s 20 poena, dok Mario Hezonja nije igrao.

Ivica Zubac našao se u početnoj petorci Los Angeles Clippersa koji su gostovali u Memphisu. Hrvatski centar igrao je 21 minutu zabilježivši učinak od sedam poena (3-5, sl. bacanja 1-2) i osam skokova te po jednu osvojenu i izgubljenu loptu. Clippsi su slavili zahvaljujući ključnom košu Montrezla Harrella (30 poena - učinak karijere) na ulasku u posljednju minutu dvoboja nakon čega su poveli 108:100.

Danilo Galinari u jednom trenutku posljednje dionice povezao je deset poena, završio je na 23. Mike Conley je s 25 poena i deset skokova predvodio Grizzliese, dok je ponovno ugodno iznenadio Joakim Noah postigavši 22 poena uz 11 skokova.