TKO ĆE IZRAVNO NA EURO

Hrvatska protiv Latvije s mislima na Gruziju

11.10.2011 u 18:44

Hrvatska nogometna reprezentacija danas (19 sati) na Kantridi igra posljednju kvalifikacijsku utakmicu po skupinama, a protivnik je Latvija. Najzanimljivije trenutke tog susreta kao i onog između Gruzije i Grčke pratite na tportalu

Hrvatska je pod imperativom pobjede ako želi zadržati nadu u izravan plasman na EURO. U slučaju poraza ili remija Bilićevi izabranici odlaze u dodatne kvalifikacije.

'Kockasti' mogu izbjeći 'play-off' ako im se poklope rezultati s utakmica iz drugih skupina pa da kao najbolji drugi u svim skupinama odu prema Poljskoj i Ukrajini. Druga opcija je da se pobijedi Latvija, a Grci kiksaju odnosno izgube u Tbilisiju.

Sastavi:
Hrvatska: Pletikosa – Strinić, Šimunić, Lovren, Ćorluka – Kranjčar, Modrić, Rakitić, Srna – Mandžukić, Eduardo
Latvija: Vanins – Klava, Ivanovs, Gorkss, Krjauklis – Rugins, Laizans, Cauna, Višnakovs – Rudnevs, Pereplotkins

Hrvatska – Latvija 2:0

90+3' - kraj utakmice
90' - vrlo dobar udarac modrića, a Vanins je uz manje probleme spriječio novi pogodak
87' - Srnin udarac s 11 metara je blokiran
86' - ubačaj Perišića, a Eduardo je glavom u padu pucao pored gola
85' - Jelavić umjesto Mandžukića
80' - Perišić je nanizao nekoliko igrača, ali je Vanins prije došao do lopte
75' - Šimunić glavom preko grede
72' - 2:0 - GOOOOOL - Srnin centaršut, a Mandžukić je glavom pogodio
68' - Srnin ubačaj, a Latvijci izbijaju u korner
66' - 1:0 - GOOOOOL - Eduardo glavom nakon Strinićeva ubačaja s lijeve strane
64' - Perišićev udarac sa 16 metara iskosa otišao je preko grede
61' - Perišić je sve napravio, gurnuo Eduardu, a ovaj je pucao pored gola
59' - Perišić ulazi umjesto Kranjčara, druga prinudna izmjena za Bilića
59' - Eduardo je netko na tri metra skinuo loptu s noge i spriječio čisti pogodak
58' - Pletikosa je skinuo ziver Rudnevsu i tako spasio Hrvatsku
55' - Kranjčar je s 18 metara pucao pored gola
54' - Srna je ubacio, a Mandžukić je glavom bio neprecizan
52' - dobra reakcija Pletikose
51' - oštar ubačaj Šimunića, ali Mandžukić i Eduardo su zamalo prekratki
50' - Modrićev udarac s 20 metara lijevom nogom, ali preslab je to pokušaj za Vaninsa
46' - Strinićev udarac izvadio je ispod grede Vanins

45+1' - kraj prvog dijela, zvižduci s tribina
43' - Rudnevs je krenuo sam prema Pletikosi, a zatim pucao pored lijeve vratnice
42' - Kranjčar je prošao igrača i dobro opalio s 20 metara, ali tu je opet Vanins
40' - Rudnevs je bio neprecizan sa 17 metara, prvi udarac Latvije
38' - Rugins je požutio nakon prekršaja na Mandžukiću
35' - Klava je požutio nakon prekršaja na Kranjčaru
32' - Ćorluka je izašao zbog ozljede, ušao je Vida
31' - Srna je izveo korner, a Eduardo i Mandžukić su jedan drugome zasmetali
30' - lukav udarac Eduarda prošao je tik uz desnu vratnicu
27' - Ćorluka je ušao u šesnaesterac i oštrim udarcem pokušao pronaći Mandžukića, ali spreman je Vanins
26' - Rakitić je ubacio, a Vanins fantastično reagirao na udarac suigrača Klave koji je umalo zabio autogol
25' - prošao je Strinić u kazneni prostor, ali njegov niski ubačaj na peterac izbili su gosti
23' - oštar ubačaj Srne, a Vanins izbija daleko od svoga gola
19' - Srnin slobodnjak Vanins je izvadio iz donjeg lijevog kuta
18' - krenuli su i prvi zvižduci, čim je lopta vraćena Pletikosi
16' - Strinićev ubačaj bio je previsok za Eduarda
12' - pokušaj Modrića sa 17 metara, ali je lopta otišla preko grede
10' - došla je lopta do usamljenog Kranjačara koji je sa šest metara pucao slabo po zemlji u ruke Vaninsa
6' - udarac Kranjačara iz voleja završio je u latvijskom bloku
5' - ubačaj Srne, a Mandžukić iz gužve s pet metara puca u vanjski dio mreže
4' - Hrvatska u uvodnim minutama izgleda rastrčano u odnosu na utakmicu u Pireju
2' - udarac Eduarda, a vršcima prstiju Vanins izbija u korner iz kojeg nije bilo opasnosti
1' - počela je utakmica
dobar ugođaj i dobro ispunjene tribine dočekale su 'kockaste'

Gruzija – Grčka 1:1

90' - kraj utakmice
85' - 1:2 - GOOOOOL - potpuni preokret Grka preko Charisteasa
79' - 1:1 - GOOOOOL - Fotakis je pogodio uz pomoć gruzijskog braniča (Amisulašvilija) koji je glavom promijenio smjer loptu
67' - Revišvili je još jednom ukrotio Katsouranisev pokušaj
60' - Gruzija dobro parira i održava prednost
52' - Revišvili je zaustavio Katsouranisev udarac
46'- Targamadze je skoro zabio drugi gol, ali sada je Tzorvas pobjednik

45+2' - kraj prvog dijela
40 - nekoliko grčkih udaraca, ali su Gruzijci preživjeli
32' - nova šansa za Grke preko Vyntre, ali spreman je Revišvili
28' - Katsouranis je imao veliku priliku, ali je Revišvili obranio
24' - udarac Kobiašvilija nije bio precizan
19' - 1:0 - Targamadze je zabio za Gruzijce
15' - Grci su bolji, ali ne i toliko da bi svladali Revišvilija
5' - Gekas i Karagounis su pokušali ugroziti domaćina