OPROŠTAJ OD ZAGREBA

Hrvatska poražena od Gruzije; očajno izdanje naših

10.09.2015 u 17:39

Hrvatska košarkaška reprezentacija osigurala je drugo mjesto u skupini C, ali prije oproštaja od Zagreba i odlaska u francuski Lille čeka ih još utakmica protiv Gruzije (18:00). Tekstulani prijenos uživo pratite na tportalu

Hrvatska - Gruzija 71:58 (13:14, 15:11, 16:22 -, -)

Četvrta četvrtina:
40' – završena je utakmica. Gruzija je pobijedila 71:58 te se tako u velikom stilu plasirala u osminu finala. Naši se mogu zabrinuti jer ovo je bilo jako loše izdanje, a zvižduci na oproštaju od Zagreba svakako neće dobro leći igračima. Gruzija je nagrađena pljeskom publike. Zaista su nam održali lekciju!
39' - raspad sistema kod nas! Sanikidze zakucao za 69:54. Naši su se predali...Gruzija je napravila 18:0!!!!
38'- Gruzija vodi 67:53. Gledatelji zvižde, a neki odlaze kući nezadovoljni. Nije dobro ovako igrati kod kuće prije odlaska u Lille
37' - Šengelia polaganje i Sanikidze trica za vodstvo Gruzije 65:51 (+14)
35' - Sanadze zabio trivu pa nakon toga polaže za 12 koš. Gruzija vodi 60:51
34'- Gruzija vodi 55:51. Ako ovako nastavimo na rubu smo novog (nevažno) poraza
31' - Trica Simona za poravnanje 47:47. Publika se polako budi, a to je dobar znak...

Treća četvrtina:
40' - Završena je treća četvrtina, Gruzija vodi 47:44. Perasović često mijenja, ali nikako da pronađe pravu petorku. Igramo jako loše u napadu, ali brine puno rupa u obrani. Naši kao da su se ispuhali protiv Slovenije i Grčke. Ovu dionicu izgubili smo 22:16
38' Gruzija vodi 45:41. Logično je da ovako grizu jer ih pobjeda sigurno vodi dalje, a naši znaju da su ionako drugi
36' - Markoišvili zabija tricu za 38:32. Gruzija ovakovom igrom ima što pokazati u osmini finala
35' - Gruzija vodi 35:32. Ovako loše izdanje kod Perasovića još nije viđeno. Vrijeme je da se probude
33' - Amerikanac Pullen zabija tricu za 30:30 (dobra kupnja Cedevite)
32' - Šarić ima šut iz igre 2-9. Ovo nije njegova večer...
31' - naši su se vratili na parketi puno odlučniji. Koš Tomića na samom početku za 30:25
*************************
Druga četvrtina:
Završeno je prvo poluvrijeme, Hrvatska vodi protiv Gruzije 28:25, ali dojam je loš. Iako je utakmica za nas rezultatski nevažna izbornik Perasović ne može biti zadovoljan. Previše pogrešaka i izgubljenih lopti, šut nas ne sluša i s ovakvom igrom neće biti dobro u osmini finala. Tko god da nam je protivnik.
20' - Hrvtska vodi 28:25. Daleko najlošije poluvrijeme na Eurobasketu. Ovu četvrtinu dobili smo 11:15.
18' - košem Tomića Hrvatska je povela 24:23. Probudila se i publika. Rok Stipčević unio je malo živosti u našu igru, naš najborbeniji igrač večeras!
17' - 8-21 je hrvatski šut iz igre, očajnih 28%!!! Uz to imamo već 9 izgubljenih lopti. Jako loše igramo!
16' - u dvorani je sada oko 6000 ljudi, ali još nema navijanja. Naši igrači nikako da se probude. Očito je kako im se baš ne igra ova nevažna utakmica
15' - Gruzija vodi 21:19. Pačulia nam radi probleme, ali uzvraća Žorić. Na parketu je motivirani Šarić kojeg zasad ništa ne ide
12' - 17:17 puno smo bolje otvorili drugih 10 minuta. Zakucavanjem Žorića probudila se i publika;

Prva četvrtina:
10' - Gruzija igra diciplinirano. Ulaskom Žorića igra je malo živnula. Nakon prvih 10minuta Gruzija vodi 14:13. Žilava Gruzija natjerala Perasovića da igra s najboljima
7' - Gruzija- je povela 9:6. S klupe su ušli Ukić, Simon te malo nakon njega Žorić
4' - Bogdanović jepromašio tri trice u nizu, a većinanaših igrača izgleda kao da im se ne igra
3' - nervozan početak naših. Primili smo nekoliko lakih koševa, Gruzija je povela 7:4. Velike probleme stvara nam NBA igrač Pačulia
1' - za koji trenutak započinje utakmica. U dvorani je oko pet tisuća ljudi. naša petorka: Tomić, Bogdanović, Draper, Hezonja i Šarić.Perasović ipak nije odlučio odmoriti glavne igrače. Tomas se pokušao zagrijati, ali očito nije spreman za igru
0' Slovenija je u prvoj utakmici nadigrala Makedoniju 62:51 te su tako Makedonci morali kući

*****************************
Za Perasovića i njegovu reprezentaciju današnja utakmica nema rezultatski značaj, no nisu ih imale ni prijateljske pa je Peras svejedno upisao svih devet pobjeda i tako dao do znanja da kod njega nema opuštanja i tankiranja.

Gruzija je na Eurobasket došla sa velikim najavama i pričama kako nikad nisu bili tako dobri. Onda su nakon prva tri kola ostali bez pobjede i bilo je normalno da se jave sumnje i prozivanja. To nije poremetilo izbornika Kokoškova koji je stalno govorio kako je sve u redu i kako i on i igrači vjeruju u prolazak skupine. To se pokazalo potpuno točnim jer su jučerašnjom pobjedom nad Makedonijom anulirali sve negativno iz prva tri kola i sada suvereno drže četvrtu poziciju, piše portal Dvoznak.com.

'Danas je bio naš dan. Znali smo da se u slučaju poraza možemo početi pakirati za Gruziju i nismo to htjeli dopustiti. Igrali smo maksimalno požrtvovno, borili smo se za svaku loptu i to nam se vratilo. Srećom konačno nam se otvorio i šut i onda je puno lakše igrati.

Danas će Gruzija imati susret sa domaćinom turnira, a najveća sreća im je u činjenici da Hrvatskoj ova utakmica ništa ne predstavlja. Drugo mjesto je osigurano i za očekivati je da će Perasović odmarati najbolje igrače ususret osmini finala.

Nešto na tome tragu kazao je Kruno Simon nakon teško izborene pobjede protiv Nizozemske:

Dva boda se pišu i to je najvažnije. Mislim da je sada vrijeme da se počnemo spremati za drugi dio turnira kada kreću najvažnije utakmice.