S(P)RETNI SLOVENCI

Hrvatska izgubila već dobivenu utakmicu

18.09.2009 u 23:15

Hrvatska košarkaška reprezentacija nije se uspjela plasirati u polufinale Europskog prvenstva u Poljskoj. U četvrtfinalnom ogledu Hrvatska je izgubila u Katowicama od Slovenije 65:67

Slovenija je ostvarila svoj najveći uspjeh plasiravši se u prvo polufinale nekog velikog natjecanja, dok je Hrvatska nastavila s razočaravajućim nastupima na europskim i svjetskim smotrama. Hrvatska je izgubila od Slovenije premda je u pojedinim trenucima imala i 15 koševa viška, no u drugom poluvremenu hrvatski košarkaši su postigla svega 18 koševa i sada će razigravati za poredak od petog do osmog mjesta.

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu. Odabranici Jasmina Repeše išli su u susret maksimalno koncentrirano, čvrsto u obrani i vrlo efikasno u napadu. Koncem prve četvrtine imali smo osam koševa viška (19:11). I u nastavku utakmice Slovenci nisu imali lijek za hrvatsku igru. Prednost je narasla na 15 koševa viška (45:32) i činilo se kako bi Hrvatska napokon mogla pružiti jednu kvalitetnu predstavu.

Nažalost, u samoj završnici poluvremena Popović je zbog prigovora dobio tehničku pogrešku, a Slovenci serijom 7:0 smanjuju minus na 39:47. Ipak na odmor smo otišli s osam koševa viška ohrabreni činjenicom da smo Sloveniji u prvom poluvremenu zabili čak 47 koševa. Međutim veliki pad u hrvatskoj igri nastavio se i u trećoj dionici u kojoj je Hrvatska zabila tek tri koša. Slovenija je, ako se računa i završnica druge četvrtine, načinila seriju 21:3 i preokrenula rezultat u svoju korist (53:50). U tim trenucima Hrvatska igra je posve nestala, težilo se individualnim potezima i kompliciranim rješenjima i samo nas je igra u obrani držala u životu. No to nije bilo dovoljno za pobjedu.

HRVATSKA - SLOVENIJA 65:67

Hrvatska: Ukić 21, Kus, Popović 3, Vujčić 6, Prkačin 3, Rozić, Planinić 11, Stojić 2, Lončar 2, Banić 2, Nicević 10, Kasun 5
Slovenija: Slokar 6, Lakovič 11, Udrih, E.Lorbek 27 Brezec, Nachbar 12, Jagodnik 2, Golemac, D. Lorbek 9, Smodrić, Dragić, Klobučar

Šut za 2 poena: Hrvatska 20-45 (44 posto), Slovenija 11-20 (55 posto)
Šut za 3 poena: Hrvatska 5-12 (41 posto), Slovenija 8-23 (34 posto)
Slobodna bacanja: Hrvatska 10-14 (71 posto), Slovenija 21-24 (87 posto)
Skokovi: Hrvatska 26 (19 obrana + 7 napad), Slovenija 28 (23+5)
Asistencije: Hrvatska 14, Slovenija 10