VATERPOLO TURNIR

Hrvati protiv Crnogoraca za polufinale SP-a

26.07.2011 u 10:35

Na svjetskom prvenstvu vodenih sportova u Šangaju hrvatska vaterpolo reprezentacija igra četvrtfinalnu utakmicu sa Crnom Gorom (10.40)

Jedina prilika da se hrvatska ekspedicija iz Kine vrati s medaljom je vaterpolo turnir. 'Barakude' su s tri uvjerljive pobjede stigle do četvrtfinala, ali sada je na redu puno teži suparnik. Crna Gora je u prošlosti znala zagorčati život Rudićevim izabranicima koji su u Šangaj stigli po medalju.

Najzanimljivije trenutke u okršaju Hrvata i Crnogoraca pratite u tekstualnom prijenosu tportala.

HRVATSKA – CRNA GORA 9:6 (2:2, 2:1, 4:0, 1:3) - kraj

ČETVRTA ČETVRTINA

32' - zakuhalo se na kraju, jedan crnogorski igrač je laktom udario Dobuda kojem je pukla arkada, a Ticić je isključen
30' - 9:6 - Crnogorci se ne predaju, strijelac je Danilović
29' - 9:5 - gol Obradovića na isteku vremena, u pravi trenutak
29' - 8:5 - Petrović je iskoristio dva igrača više u bazenu
28' - 8:4 - Jokić je realizirao igrača više
25' - pucala je Hrvatska iz svih pozicija, imali tri udarca u nizu, ali gola nije bilo

TREĆA ČETVRTINA

24' - 8:3 - kakva golčina Buljubašića iz daljine u posljednjim sekundama četvrtine
24' - 7:3 - Sukno je s igračem više razvalio Šefika
23' - Pavić je skinuo zicer
23' - iznenadan udarac Obradovića, ali greda je spasila Crnogorce
22' - 6:3 - Joković je zabio svoj četvrti gol, Hrvatska je iz treće prilike napokon otišla na tri razlike
21' - velika obrana Pavića koji je zaustavio igrača više Crne Gore
21' - obrana Hrvatske zasad sjajno funkcionira
20' - imali su priliku otići na tri razlike, ali smo napravili pogrešku s igračem više
18' - 5:3 - gol Muslima s vanjske pozicije, prvi puta netko ima dva gola prednosti
17' - dobre obrane Pavića drže Hrvatsku u prednosti

DRUGA ČETVRTINA

16' - pogreške s obje strane i Hrvatska na odmor odlazi s prednošću
15' - 4:3 - Sukno je izborio peterac, a Jokovićev je bio precizan za svoj treći pogodak
11' - kontra Crnogoraca, a Brguljan je iz zicera zatresao gredu
10' - 3:3 - bomba Radovića s čovjekom na ruci i to dvije sekunde prije isteka napada
10' - 3:2 - golčina Jokovića iz daljine

PRVA ČETVRTINA

8' - sjajna Pavićeva obrana s igračem manje
7' - 2:2 - dugo nije bilo golova, a tada je Obradović realizirao dva igrača više u bazenu
4' - 1:2 - Radović, Crnogorci su zabili u situaciji kada su imali dva igrača više
3' - 1:1 - Crnogorci su s igračem više pogodili vratnicu, no lopta se odbila do Ticića koji ju je gurnuo u mrežu
3' - 1:0 - lijep Jokovićev gol s krila s igračem više
2' - Barač je isključen, no 'barakude' su se obranile
1' - Suknov šut je blokiran
1' - Ivović je iz daljine snažno opalio, ali nije bili posla za Pavića