Hrgović bez finala ali s olimpijskom medaljom u džepu

19.08.2016 u 20:26

• +4

Filip Hrgović

Izvor: Reuters / Autor: Peter Cziborra

Hrvatski boksač Filip Hrgović poražen je u polufinalu od Francuza Tonyja Yoke, aktualnog svjetskog prvaka. Hrgović je pak osvojio prvu broncu na ovim Igrama za Hrvatku, ali i prvu boksačku medalju od osamostaljenja Hrvatske

Hrvatski boksač Filip Hrgović nije se uspio plasirati u finale olimpijskih igara u Rio de Janeiru u superteškoj kategoriji nakon što je u polufinalu izgubio od svjetskog prvaka Francuza Tonyja Yoke na bodove 1:2.

Yoka je bio bolji u prve dvije runde, Hrgović u trećoj no to nije bilo dovoljno za slavlje i ulazak u finale.

Bila je to repriza njihove bore sa svjetskog prvenstva u Dohi kada je Francuz također pobijedio na bodove u četvrtfinalu.

- momčadski prvak WSB 2011, 2013, 2015

Hrgović je na putu do bronce u 1. kolu bio slobodan, u osmini finala je jednoglasnom odlukom sudaca svladao Turčina Alija Erena Demirezena, a potom je u četvrtfinalu tehničkim nokautom porazio Kubanca Leiniera Peru.

Hrgoviću ostaje utjeha da je osvojio prvu boksačku olimpijsku medalju za Hrvatsku od samostalnosti, a postao je i četvrti Hrvat s osvojenim odličjem u boksu, nakon zlata Mate Parlova iz Muenchena 1972. i Antona Josipovića u Los Angelesu 1984., te bronce Damira Škare iz Seula 1988. Sve te medalje osvojene su u poluteškoj kategoriji.

Najbolji rezultat od samostalnosti na OI dosada je bilo četvrtfinale Stipe Drviša iz Atlante 1996. također u poluteškoj kategoriji.

Bronca boksača Filipa Hrgovića osmo je hrvatsko odličje na olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, ujedno i prva bronca nakon pet zlata i dva srebra.

Hrvatska sada ima 31 osvojenu medalju na ljetnim OI, a medalje u Riju osigurali su i vaterpolisti koji su ušli u finale.

OI u Riju tako su najuspješnije za hrvatske sportaše od samostalnosti. Dosada su rekordne bile Igre u Londonu prije četiri godine kada su hrvatski sportaši osvojili šest medalja, tri zlata, jedno srebro i dvije bronce.