NHL DOIGRAVANJE

Hokejaši Vancouvera preokretom do prolaza

26.04.2010 u 11:37

Hokejaši Vancouver Canucksa trećom su se uzastopnom pobjedom proitv Los Angeles Kingsa plasirali u drugi krug doigravanja NHL lige ukupnim rezultatom od 4-2 u pobjedama

U šestoj utakmici Canucksi su slavili na gostovanju u Los Angelesu sa 4:2 zahvaljujući trima pogocima postignutim u posljednjoj trećini. Domaći su dva puta vodili preko Aleksandera Frolova (10:08) i Drewa Doughrtyja (35:57), ali gosti su uspijevali izjednačiti zahvaljujući golovima Stevea Berniera (28:38) i Kevina Biekse (41:57), da bi se ključni trenutak utakmice dogodio 2:03 minute prije kraja. Mikael Samuelsson je uputio udarac prema vratima domaćih, no u trenutku udarca pukla mu je palica, te je pločica došla do Daniela Sedina koji ju je skrenuo u mrežu. Konačnih 2:4 postavio je Alex Burrows (58:53) pogotkom u praznu mrežu.

Phoenix Coyotesi iznenadili su Detroit Red Wingse pobijedivši ih u njihovoj Joe Louis Areni sa 5:2 u šestoj utakmici, te tako poravnali omjer u pobjedama na 3-3, pa će odluka o prolasku u drugi krug pasti u utorak u Phoenixu. Iako je Detroit u prvih pet minuta tri puta imao igrača više, a 1:09 minuta i brojčanu prednost 5-3, poveli su gosti pogotkom Laurija Korpikoskija (4:10) i to s igračem manje. Nakon druge trećine bilo je 4-1 za Phoenix i bilo je jasno da će ove dvije momčadi igrati sedmu utakmicu. Strijelci za Coyotese bili su Mathieu Schneider (22:27), Radim Vrbata (30:09), Wojtek Wolski (34:01) i Taylor Pyatt (45:25), dok su golove za Red Wingse postigli Brad Stuart (22:51) i Darren Helm (56:29).