TREĆI SLALOM SEZONE

Hirscher dominirao u Madonni, Ivica deseti

18.12.2012 u 21:35

U trećem slalomu sezone voženom u mondenom talijanskom skijalištu Madonna di Campiglio Ivica Kostelić osvojio je deseto mjesto, dok je Austrijanac Hirscher slavio

Najbolji hrvatski skijaš može biti zadovoljan novim bodovima i desetim mjestom na slalomskoj utrci u Madonni di Campiglio, pogotovo ako se zna da je u prvoj vožnji bio 19. Ovo mu je ujedno i drugi najbolji rezultat ove sezone.

Pobjednik utrke u mondenom talijanskom skijalištu je aktualni osvajač Velikog globusa koji je vodio i nakon prve vožnje Austrijanac Hirscher s golemom prednošću ispred Neureuthera dok je treće mjesto pripalo Japancu Yuasi koji je nakon prve vožnje bio 26. Austrijancu je ovo 14. pobjeda u karijeri i druga ove sezone, a zanimljivo je da je u svih sedam ovosezonskih tehničkih utrka bio na postolju.

Dodajmo kako je Dalibor Šamšal ostao bez druge vožnje, završio je na 40. mjestu.

Hirscher je s novih 100 bodova skočio na drugo mjesto u ukupnom poretku. Preskočio je Amerikanca Teda Ligetyja, koji je u utorak bio deveti, i približio se vodećem Norvežaninu Akselu Lundu Svindalu na 54 boda.