BUNDESLIGA

Hertha zadržala prednost, poraz Drpićeva Karlsruhea

14.03.2009 u 17:51

Nogometaši berlinske Herthe zadržali su prednost od četiri boda na vrhu njemačkog prvenstva u odnosu na prve pratitelje, Bayern i Wolfsburg

Hertha je utakmici 24. kola svladala goste iz Leverkusena s 1:0, a pobjednički pogodak postigao je ukrajinski reprezentativac Andrij Voronjin u 50. minuti. To je Voronjinov 11. prvenstveni pogodak ove sezone, a osmi u proljetnom nastavku.
Hrvatski reprezentativni branič Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta za Herthu, dok je Marko Babić u igru ušao u samoj završnici.

U utakmici momčadi koje se bore za ostanak u ligi Arminia iz Bielefelda je sa 1:0 kao gost svladala Karlsruhe pogotkom Zlatka Janjića (86). Andre Mijatović odigrao je svih 90 minuta za Arminiju, a Dino Drpić za Karlsruhe. Nakon ovoga rezultata Arminia je 14. sa 24 boda, a Karlsruhe je ostao posljednji sa 17.

Rezultati 24. kola:

Hertha - Bayer 1-0 (Voronjin 50)
Hannover 96 - Borussia D. 4-4 (Štajner 42, Bruggink 49, Hanke 80, Forssell 83-11m / Frei 17-11m, 65, Kringe 27, 62)
Karlsruhe - Arminia 0-1 (Janjić 86)
Koeln - Borussia M. 2-4 (Brečko 64, 82 / Bradley 25, 87-11m, Matmour 44, Friend 67)
Eintracht - Hoffenheim 1-1 (Fink 47 / Carlos Eduardo 10)
Bochum - Bayern 0-3 (Ze Roberto 32, Lahm 60, Demichelis 90)

Igrano u petak:

Wolfsburg - Schalke 04 4-3 (Grafite 25-11m, 74, 84, Džeko 44 / Westermann 9, Jones 76, Kuranyi 90+1)