DVA GOLA, JEDAN KRASAN

Heroj Juventusa: Sjajni Mandžukić kreirao preokret!

20.12.2015 u 14:19

Nogometaši Juventusa pobijedili su u 17. kolu talijanske Serie Carpi u gostima 3:2, a Mario Mandžukić postigao je dva pogotka kojima je preokrenuo rezultat...

'Stara dama' nastavila je u nedjelju svoju veliku pobjedničku seriju u Italiji. Juventus je kod Carpija stigao do sedme pobjede u nizu i velikim koracima se približava vodećem Interu na vrhu Serie A.

Protiv malog i slabašnog novog prvoligaša nije baš išlo sve glatko za Allegrijevu momčad. Poveo je Carpi u 15. minuti preko Borriella, no onda je na scenu stupio Mario Mandžukić. Prvo je u 18. minuti pokazao izuzetnu spretnost i atraktivno pospremio loptu u mrežu nakon dodavanja Khedire.

U 41. minuti Mandžo je potpuno preokrenuo rezultat svojim drugim pogotkom, ovaj put glavom iz blizine nakon ubacivanja s lijeve strane Evre. Bio je to njegov šesti gol u Seriji A ove sezone, a dva je zabio i u Ligi prvaka. Poziciju u momčadi potpuno je učvrstio i forma našeg 29-godišnjeg reprezentativca veseli uoči Eura sljedeće godine.

Do kraja susreta Pogba je potvrdio pobjedu torinske momčadi koja se uoči utakmica glavnih rivala probila na drugo mjesto. Autogol Bonuccija ništa nije promijenio. Za Interom koji ima utakmicu manje zaostaje tri boda.

Serie A, 17. kolo:

Carpi – Juventus 2:3 (Borriello 15, Bonucci a.g. 90+2 / Mandžukić 18, 41, Pogba 50)