RAPSODIJA KRALJEVA

Heinze u dvije minute zabio Athleticu i Realu

15.03.2009 u 11:18

U susretu 27. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je na gostovanju pobijedio Athletic Bilbao 5:2

Golijada aktualnog španjolskog prvaka

Nakon remija u gradskom derbiju protiv Atletica, Real je nastavio s pobjedama. U Bilbau je stradao domaćin. Pogotke za 'kraljevski klub' postigli su Robben (22), Heinze (34), Huntelaar (47, 61) i Higuain (85-11m), dok su strijelci za Athletic Bilbao bili Heinze (36 - autogol) i Llorente (45+1). Bila je to utakmica s čak 11 žutih i dva crvena kartona, a oba su dobili igrači Athletica, Francisco Javier Yeste u 36. minuti, a Ion Velez 20 minuta kasnije.

U prvom subotnjem susretu Valencia i Recreativo Huelva na Mestalli su igrali 1:1. Gosti su poveli zgoditkom Camunasa u 55. minuti, a činilo se da će bodovi u Huelvu kada je u 73. minuti isključen domaći igrač Marchena. Ipak, bod je Valenciji spasio Hernandez pogotkom u 83. minuti.

Na ljestvici i dalje vodi Barcelona sa 63 boda, Real ima tri manje, ali i utakmicu više, na trećem mjestu je Sevilla sa 50 bodova, dok je Valencia ostala osma sa 40 bodova. Athletic je na 11. mjestu sa 37 bodova, a Recreativo se probio na 13. mjesto sa 30 bodova.