• Zadnja izmjena 10.08.2013 08:48
  • Objavljeno 10.08.2013 u 08:48
Ivan Santini, James Dens da Silva

Izvor: Pixsell / Autor: Željko Mršić / PIXSELL

Ivan Santini, 24-godišnji hrvatski nogometaš, postigao je sva tri pogotka za svoj Kortrijk, koji je kao domaćin odigrao 3:3 protiv Lokerena u 3. kolu belgijskog prvenstva

Sva tri gola u ovoj utakmici Santini je zabio u drugom poluvremenu, u 54. i 83. minuti iz igre, a u trećoj minuti sudačke nadoknade iz kaznenog udarca, čime je spasio svojoj novoj momčadi jedan bod.

Kortrijk je u prve tri runde belgijskog prvenstva postigao četiri pogotka. Sva četiri zabio je Santini, jer je u 1. kolu poentirao protiv Leuvena za pobjedu 1:0.

Santini je nakon prošle sezone okončao je svoju avanturu u njemačkom Freiburgu s kojim je osvojio odlično peto mjesto u Bundesligi. Odigrao je četrnaest prvenstvenih utakmica, te je postigao jedan pogodak, a iz Zadra je u Freiburgu igrao na posudbi.

U međuvremenu je njegov ugovor sa Zadrom istekao, a Santini je kao slobodni igrač otišao iz Bundeslige, te je sjajno započeo mandat u Kortrijku, s kojim je potpisao trogodišnji ugovor.

Ivan Leko, 35-godišnji Hrvat u redovima Lokerena, nije ulazio u igri u ogledu u petak.

Lokeren je vodeći u prvenstvu sa 7 bodova, dok Kortrijk zauzima 7. mjesto s 4 boda.